Czas na drugą rundę! Rewanż z AZS UAM Poznań.

Niedzielne godziny między 17.00 a 19.00 będą dla obu drużyn LEX Kancelarii Słomniki kluczowe w kontekście ich dalszych losów w sezonie. Tak jak pisaliśmy w poprzednim artykule Panowie zagrają wyjazdowe spotkanie w Rudzie Śląskiej. Panie natomiast podejmą również na wyjeździe w rewanżowym meczu fazy play-off Ekstraligi Kobiet AZS UAM Poznań. Jak doskonale pamiętamy, pierwszy mecz rozgrywany w Słomnikach zakończył się remisem 1:1. Oznacza to, że aby awansować nasza żeńska sekcja musi albo pokonać Poznanianki, zremisować w stosunku wyższym niż 1:1 lub po takim remisie przechylić szalę na swoją korzyść w dogrywce lub karnych.

Gospodynie mają troszeczkę łatwiej ponieważ mogą awansować nawet nie zdobywając bramki ( przy wyniku 0:0 ). Dodatkowo własna hala zawsze jest atutem w tego rodzaju dwu meczach. Warto jednak przypomnieć to co pisaliśmy przed pierwszym meczem. To właśnie w Poznaniu zawodniczki AZS-u UAM poniosły swoją jedyną porażkę ulegając Kotwicy Kórnik 1:5. Pozostałe wyniki osiągane przez nie na własnym parkiecie to wygrana 4:0 z AZS UG Gdańsk oraz AZS Uniwersytet Warszawski, 5:2 z AZS AWF Warszawa oraz 6:1 z Unifreeze Górzno.

W naszym obozie panuje bardzo dobra, bojowa atmosfera. Podopieczne Miłosza Kocota pokazały w sobotę, że potrafią rywalizować jak równy z równym z drużyną mistrza Polski. Te pierwsze czterdzieści minut dwu meczu tylko umocniło w naszych zawodniczkach przekonanie, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i rywali nie do pokonania. Do Poznania jadą gotowe do walki z nastawieniem sprawienia mimo wszystko niespodzianki i wyeliminowania faworyzowanego zespołu AZS-u. Dziewczyny remisując jako pierwsza drużyna na parkiecie UJotu pokazały, że również na wyjazdach potrafią osiągać dobre wyniki. Zapowiada nam się czterdzieści minut niesamowitej walki!