Czwarta kolejka Futsal Ekstraklasy - zapowiedź

Kolejny weekend, kolejna ligowa kolejka! Już po raz czwarty futsaliści drużyn Ekstraklasowych wybiegną na parkiety aby walczyć o kolejne punkty do tabeli. Tym razem kolejka jest mocno "zbita" gdyż aż pięć spotkań rozgrywanych jest w sobotę a zaledwie jedno – telewizyjne w poniedziałek. Przyjrzyjmy się bliżej nadchodzącym rywalizacjom.

21.10.2017r Godzina 16.00 Pogoń 04 Szczecin – AZS UG Gdańsk

Nasz ostatni rywal zagra drugi mecz z rzędu przed własną publicznością. W sobotę o godzinie 16.00 w meczu przeciwko AZS-owi z Gdańska będzie szukał pierwszych ligowych punktów. Zadanie będzie trudne gdyż Akademicy pokazali się ostatnio z bardzo dobrej strony. Pokonali w Wieliczce Solne Miasto 8:4 a następnie grając bez swojego najlepszego strzelca – Osłowskiego potrafili zremisować w Chorzowie 3:3.

Obsada sędziowska: Piotr Rybol, Marcin Łuczak, Adam Sobinek

21.10.2017r Godzina 17.00 LEX Kancelaria Słomniki – AZS UŚ Katowice

Drugie spotkanie domowe zespołu LEX Kancelarii, rywalem akademicy z pobliskich Katowic. Więcej o spotkaniu można przeczytać pod tym linkiem: http://lexkancelariaslomniki.futbolowo.pl/news/article/drugi-domowy-mecz-w-sobote-gramy-z-azs-us

Obsada sędziowska: Robert Podlecki, Andrzej Śliwa, Adam Banach

21.10.2017r Godzina 18.00 FC Toruń – Piast Gliwice

Spotkanie z podtekstem trenerskim. Jeszcze w zeszłym sezonie Klaudiusz Hirsch poprowadził FC Toruń do brązowego medalu a teraz wraca do toruńskiej hali walczyć o punkty ze swoją nową drużyną – Piastem Gliwice. Mecz można uznać za hit kolejki gdyż zmierzą się ze sobą niepokonany do tej pory lider oraz mający na swoim sześć punktów, podrażniony porażką z Gattą, Piast.

Obsada sędziowska: Sławomir Steczko, Dominik Cipiński, Przemysław Stelmaszyk, Marcin Szkodziński

21.10.2017r Godzina 18.00 Rekord Bielsko Biała – Red Dragons Pniewy

Rekordziści po przerwie związanej z UEFA Futsal Cup wracają do ligowej rzeczywistości. Na początek muszą zmierzyć się z Czerwonymi Smokami. Faworyt tego spotkania może być tylko jeden i są nim gospodarze, ale goście na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i spróbują postraszyć mistrza Polski.

Obsada sędziowska: Damian Grabowski, Jakub Orliński, Tomasz Wanicki

21.10.2017r Godzina 18.00 Clearex Chorzów – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Chorzowianie w sobotę rozegrają czwarty mecz ligowy na własnym parkiecie. Do tej pory zdobyli cztery punkty co na pewno ich nie zadowala. Teraz będą chcieli odprawić w daleką podróż, bez zdobytych punktów beniaminka z Białegostoku. MOKS po zaskakującym remisie z Gattą w pierwszej kolejce doznał następnie dwóch porażek. O ile wyjazdowa z Piastem mogła być wkalkulowana o tyle ta domowa z Solnym Miastem zaskakuję. Teraz podopiecznych Adriana Citki czeka bardzo trudny bój o kolejne ligowe punkty.

Obsada sędziowska: Tomasz Frąk, Jan Gawle, Marcin Sprzęczka, Katarzyna Netkowska

23.10.2017r Godzina 20.00 MKF Solne Miasto Wieliczka – Gatta Active Zduńska Wola

W meczu telewizyjnym rozpromienione wygraną w Białymstoku Solne Miasto podejmie vice mistrza Polski ze Zduńskiej Woli. Gatta, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki będzie chciała utrzymać taki stan rzeczy. Gospodarze natomiast będą próbowali zrekompensować się własnej widowni za ostatnią, dotkliwą porażkę u siebie 4-8 z AZS UG Gdańsk.

Transmisja spotkania w telewizji SportKlub!

Obsada sędziowska: Damian Jaruchiewicz, Grzegorz Wiercioch, Grzegorz Hamowski, Łukasz Chowaniec

25.10.2017r Godzina 20.00 AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko Biała

W zaległym spotkaniu trzeciej kolejki Futsal Ekstraklasy Katowiczanie będą starali się zdobyć pierwsze punkty we własnej hali i sprawić niespodziankę w starciu z aktualnym mistrzem Polski. Rekord będzie starał się natomiast co najmniej powtórzyć wynik Torunian z hali w Katowicach, którzy w pierwszej kolejce wygrali tu 4:1.

Obsada sędziowska: Grzegorz Wiercioch, Damian Jaruchiewicz, Piotr Koloczek