Czym był dla nas Futsal Masters? Podsumowanie

Dwa dni temu zakończył się Beyer Futsal Masters 2017. Pierwszy międzynarodowy turniej w którym brała udział LEX Kancelaria Słomniki. Brała to jednak za małe słowo. Nasz zespół nie tylko wziął udział w tych rozgrywkach ale także osiągnął podczas nich wielki sukces – zajmując drugie miejsce, przegrywając dopiero po rzutach karnych z renomowaną na arenie europejskiej czeską drużyną – Era Pack Chrudim. Cztery dni spędzone we Wrocławiu podczas turnieju stanowiły rozwój naszego zespołu pod wieloma względami. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wymiar sportowy – ważne, może nawet ważniejsze były inne elementy o których poniżej.

Rywalizacja – cztery spotkania stoczone w hali Orbita z rywalami prezentującymi zupełnie odmienne style pokazały szkoleniowcom jak zawodnicy spod szyldu LEXA prezentują się podczas rywalizacji z danym stylem. Zaczęliśmy od spotkania z Finami, którzy grają bardzo mocno fizycznie, siłowo. Następnie przyszła kolej na drużynę grającą najbardziej technicznie FC Barcelonę. Katalończycy byli skoncentrowani na utrzymywaniu piłki, wymianie podań przez co nasz zespół bardzo mocno przećwiczył grę w obronie. W sobotę przyszło nam się zmierzyć z Orłem Jelcz-Laskowice. Ta bardzo młoda drużyna pokazała charakter, wolę walki i próbowała wygrać mecz poprzez niesamowitą ilość sprintów oraz mnóstwo kilometrów wybieganych na parkiecie. Finał był natomiast starciem z doświadczeniem i ograniem zdobywanym na europejskich parkietach przez Era Pack. Nasz dopiero kształtujący się zespół mógł na miesiąc przed ligą popróbować gry przeciwko wielu różnym wariantom co dało wielki zysk szkoleniowy.

Sukces – świetne przygotowania motoryczne, treningi poświęcone na naukę taktyki, dobrze dobrany skład oraz hektolitry potów wylane podczas treningów. Wszystko to robione było aby móc osiągnąć SUKCES. To właśnie on jest paliwem napędowym do dalszej pracy i rozwoju. My już na miesiąc przed startem ligi mamy na swoim koncie pierwszy tegoroczny triumf. Bo mimo że skończyliśmy turniej na drugim miejscu jesteśmy bardzo szczęśliwi. Nie przegraliśmy ŻADNEGO z czterech spotkań, Era Pack zdobył przecież trofeum dopiero po rzutach karnych. Taki sukces pokazuje tylko nasz potencjał i daje dodatkowego kopa do dalszego rozwoju ponieważ pokazuje, że obrana w lipcu ścieżka jest właściwa i należy dalej nią podążać.

Doświadczenie – sto sześćdziesiąt minut gry w przeciągu czterech dni. Niesamowita dawka futsalu, którą mogą dopisać na swoje konto nasi zawodnicy. Tak dobrze obsadzony, międzynarodowy turniej jakim był Beyer Futsal Masters 2017 pozwolił podopiecznym Miłosza Kocota zyskać ogromne doświadczenie. Tak jak pisaliśmy kilkanaście dni temu. Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i nowej, „świeżej” futsalowej krwi. Zawodnicy, którzy dopiero czekają na swój debiut na poziomie Futsal Ekstraklasy mogli złapać niezbędną naukę w spotkaniach z renomowanymi drużynami. Tym bardziej doświadczonym również przydała się taka lekcja ponieważ jak doskonale wiemy : „Człowiek uczy się całe życie” a jeśli pobierać nauki to tylko od najlepszych.

Rozgłos – LEX Kancelaria Słomniki pokonała FC Barcelone 4:2! Czyż to nie brzmi pięknie ? Brzmi! A co ważniejsze jest w stu procentach prawdą. Nasz zespół jako druga Polska drużyna pokonała Dumę Katalonii. Jest to wielki wyczyn, który daje nam prawo do dumy. O naszej drużynie słychać teraz nie tylko w Polsce ale również w Hiszpanii a dokładniej w Katalonii, Czechach, Finlandii a zapewne też na Ukrainie i we Włoszech. Już w drugim roku swojej działalności mieliśmy szansę pokazać się na tle renomowanych europejskich drużyn i co ważniejsze potrafiliśmy tą szansę wykorzystać grając bardzo dobry futsal. Podczas turnieju pokazaliśmy cechy, które charakteryzują nasz zespół od początku – wolę walki, ambicję i chęć wygrywanie nie zależnie od tego kto jest naszym przeciwnikiem.

Jedność – turniej ten potwierdził też dobitnie to co wiedzieliśmy od dawna. Mianowicie, że mamy świetnych, oddanych i wierzących w nas kibiców! To wasz doping od pierwszego czwartkowego spotkania dał nam dodatkowej wiary i pobudził ukryte pokłady sił, które pozwoliły nam wejść na jeszcze wyższy poziom. Przez wszystkie mecze wspieraliście nas. W tych trudniejszych chwilach na turnieju wasze okrzyki dopingujące nas do dalszej walki były nieocenione. Dodatkowo każde ciepłe słowo, komentarz na portalach społecznościowych po spotkaniu były najlepsza formą nagrody za trud i wysiłek zostawiony na parkiecie. Dziękujemy za wsparcie udzielane nam zarówno na hali jak i w domach przed telewizorami bądź monitorami. Uwierzcie nam – wiedzieliśmy, że jesteśmy z nami i że mamy dla kogo grać! Nasze dwa hasła stworzone przed pucharowym meczem z Rekordem świetnie się sprawdzają. Przypomnijmy je: „Razem po sukces „ oraz „ Drużyna to również kibice”. Czekamy na was na hali w Słomnikach oraz podczas spotkań wyjazdowych w nadchodzącym sezonie!

Turniej Beyer Futsal Master 2017 można uznać za zakończony z pełnym sukcesem. Co prawda nie zajęliśmy pierwszego miejsca ale uczestnictwo w nim pozwoliło nam zyskać wiele niematerialnych, nie dających się opisać cyframi zysków a to było w tym wszystkich najważniejsze. Teraz wracamy do przygotowań i za miesiąc ruszamy z rozgrywkami Futsal Ekstraklasy.

Pamiętajcie! Idziemy RAZEM PO SUKCES gdyż DRUŻYNA TO RÓWNIEŻ KIBICE !!!

LEX! LEX! SŁOMNIKI!

Powiązana galeria: