Drugi domowy sparing. W piątek gramy z Berlandem

Zgodnie ze strategią przyjętą na początku przygotowań przez trenerów każdy tydzień treningów w sierpniu kończymy sparingiem. W zeszły piątek graliśmy we własnej hali z Clearexem Chorzów, w zbliżający się wystąpimy ponownie w roli gospodarza jednak teraz przeciwnikiem będzie zespół dobrze nam znany z pierwszoligowych parkietów – Berland Komprachcice. Planowana godzina rozpoczęcia meczu to 20. Będzie to sparing otwarty dla kibiców.

Poprzednie rozgrywki pierwszej ligi zespół z Komprachcic skończył na piątym miejscu. W dwudziestu spotkaniach naszym najbliższym rywalom udało się zgromadzić 29 punktów na co złożyło się osiem zwycięstw, pięć remisów i siedem porażek. Bilans bramkowy wyniósł natomiast 82 strzelone oraz 66 straconych bramek. Oba bezpośrednie spotkania, które rozegraliśmy z Berlandem były zacięte, mimo tego że na wyjeździe wygraliśmy 6-2 ( było to pierwsze w historii wygrane spotkanie ligowe przez LEX Kancelarię ) to bardzo długo nie było pewnym czy uda nam się wrócić do Słomnik z punktami. W rewanżu, we własnej hali musieliśmy podzielić się punktami z przyjezdnymi po remisie 2-2.

Zawodnicy z województwa Opolskiego są dopiero na samym początku swoich przygotowań do rozgrywek pierwszej ligi. Mecz, który rozegramy za trzy dni będzie ich pierwszym sprawdzianem w nowym sezonie. Można spodziewać się po nich bardzo ambitnej postawy i gry na prawie maksimum umiejętności gdyż dwa dni później, w niedzielę, 20 sierpnia rozegrają na własnym parkiecie międzynarodowy turniej Berland Cup w którym wezmą udział także GKS Futsal Tychy, KS Gredar Brzeg oraz AC Gamaspol Jesenik ( Czechy ). W pierwszej kolejce ligowej, która zostanie rozegrana 24 września pojadą do Jelcza – Laskowic aby zmierzyć się z tamtejszym Orłem.

Piątkowy sparing będzie dla naszego zespołu piątym test-meczem rozegranym w trakcie obecnych przygotowań. Zróżnicowanie drużyn z którymi przyszło i przyjdzie nam rywalizować bardzo pomaga trenerom w uzyskaniu szerokiej gamy materiału szkoleniowego, który będzie niezbędny w trakcie sezonu Futsal Ekstraklasy.

Sparing

LEX Kancelaria Słomniki – Berland Komprachcice