Grupa mistrzowska Ekstraklasy KLF - jak będzie wyglądać?

W poniedziałek zakończył się sezon zasadniczy Ekstraklasy KLF. Nie oznacza to jednak końca rozgrywek, teraz drużyny czeka dodatkowe pięć kolejek ale już nie w jednej lidze a w dwóch mniejszych podgrupach – mistrzowskiej i spadkowej. Drużyna LEX Kancelarii Słomniki zajęła druga miejsce i zagra oczywiście w grupie, która rozstrzygnie pomiędzy sobą sprawę mistrzostwa.

Jak będzie dokładnie wyglądać ta dodatkowa runda spotkań? Bardzo prosto ! - Sześć najlepszych zespół po dwudziestu dwóch kolejkach czyli kolejno: Unihut, LEX Kancelaria Słomniki, Probud, CK Browar, Metal Odlew oraz Antrans zagrają pięć kolejek, po jednym spotkaniu z każdym rywalem. Wygląda to więc jak tradycyjna runda spotkań w każdej lidze – jednak idąc wzorem rozgrywek Ekstraklasy trawiastej oraz Ekstraklasy Futsalu punkty, które zespoły zdobył do tej pory zostaną podzielone na pół przez co różnicę w tabeli na finiszu są bardzo małe.

Tabela końcowa rundy zasadniczej:

Tabela grupy mistrzowskiej przed pierwszą kolejką:

Tabele za: futsal-krakow.pl

Jak widać różnicę w tabeli są minimalne. My tracimy zaledwie jeden punkt do liderującego Unihutu, a za naszymi plecami z czterema „oczkami” traty znajduje się nasz następny rywal – Probud.

Terminarz:

1 Kolejka