Kolejny hit! Wyjazdowe spotkanie z Gwiazdą Ruda Śląska.

W niedzielne popołudnie kibice będą świadkami spotkania na szczycie pierwszej ligi futsalu grupy południowej. LEX Kancelaria Słomniki wybierze się na mecz wyjazdowy z Gwiazdą Ruda Śląska. Rywale mają nad nami obecnie pięć punktów przewagi i wynik zbliżającej się rywalizacji będzie miał kluczowy wpływ na rywalizację o bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy. W rundzie jesiennej na Hali Sportowej w Słomnikach padł remis 1:1.

W dotychczas rozegranych trzynastu spotkaniach zawodnicy Gwiazdy zdobyli trzydzieści dwa punkty, złożyły się na to wygrane w liczbie dziesięciu, dwa remisy oraz jedna porażka. Jest to zarówno najlepiej atakująca jak i broniąca drużyna. Bilans bramkowy 68 - 34 może robić wrażenie. Nasi najbliżsi rywale rundę rewanżową rozpoczęli od straty punktów w Rzeszowie gdzie zremisowali 5:5 aby potem powrócić na zwycięskie tory pokonując u siebie 5:1 Futsal Nowiny oraz 9:5 na wyjeździe AZS UMCS Lublin. Ich najlepszym strzelcem jest zarazem lider klasyfikacji całej ligi - Sebastian Gielza z 21 strzelonymi bramkami w trwającym sezonie.

Nasz zespół po remisie w ostatniej kolejce z Komprachcicami w miniony weekend pokonał w pucharze Polski na wyjeździe Heiro Rzeszów 7:3 dając jasny sygnał, że na hit pierwszej ligi będzie gotowy w 100%. Bieżący tydzień to ostatnie szlify i poprawki w taktyce, która ma dać dobry wynik na tym bardzo ciężkim terenie. Trzeba zaznaczyć że do tej pory Gwiazda wygrała wszystkie sześć spotkań rozgrywanych w jej hali strzelając przy tym 33 bramki a tracąc 13. Jak jednak dobrze pamiętamy Orzeł Jelcz-Laskowice również mógł pochwalić się mianem drużyny niepokonanej we własnej hali dopóki nie zjawili się tam podopieczni Miłosza Kocota. Mamy nadzieję, że w niedzielę LEX Kancelaria podbije kolejną twierdze! Kibice ostrzą sobie również zęby na pojedynek dwóch najskuteczniejszych snajperów I ligi bowiem drugim zawodnikiem w klasyfikacji strzelców jest Adam Przeniosło z 19 trafieniami.

Kilka słów od naszego trenera Miłosza Kocota przed niedzielnym hitem: Mecz z Gwiazdą to niewątpliwie szlagier ligi, mecz na szczycie. Od wyniku tego spotkania będzie niewątpliwie zależało bardzo wiele jeśli chodzi o układ tabeli. My nie możemy pozwolić sobie na porażkę jeśli chcemy walczyć nadal o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Trenujemy i przygotowujemy się w optymalnym składzie i mam nadzieję, że uda nam się sprostać zadaniu i wywieź trzy punkty z tego trudnego terenu.