Konsekwentna praca kluczem do sukcesu

Drugi tydzień sierpnia oprócz bardzo wysokich temperatur przyniósł zawodnikom LEX Kancelarii Słomniki kolejne intensywne treningi. Podopieczni Miłosza Kocota spotykali się codziennie na Hali Sportowej w Słomnikach aby trenować oraz rozegrać w piątek sparing z Clearexem Chorzów.

Jednostki treningowe poświęcane są w coraz większy stopniu taktyce i elementom stricte meczowym. Oczywiście zespół wciąż kontynuuje przygotowania siłowe i motoryczne. Co więcej nasi futsaliści wchodzą na coraz większe obroty. Zmęczenie wynikające z tych bardzo wymagających treningów można było zauważyć podczas piątkowego sparingu.

Po tak wielu treningach biegowych odbytych przez zawodników można śmiało rzec, że bieganie weszło im w krew. Systematyczne podnoszenie poprzeczki z którego gracze świetnie się wywiązują pokazuje tylko jak duże ambicje oraz pokłady sił drzemią w LEX Kancelarii. Chcemy aby podobnie jak to miało miejsce na parkietach pierwszej ligi naszą bardzo mocną stroną było przygotowanie motoryczne. Każdy punkty na poziomie Futsal Ekstraklasy trzeba będzie wybiegać, wręcz wyszarpać i musimy być na to gotowi!

Zwieńczeniem tygodnia był sparing ze zdobywcą Pucharu Polski – Clearexem Chorzów. Spotkanie rozgrywane było w trzech częściach po dwadzieścia minut czasu nie zatrzymywanego. Przebiegło on w dobrej atmosferze, sportowej rywalizacji z której obaj szkoleniowcy będą wstanie wyciągnąć wnioski na przyszłość.