Lider Ekstraklasy w Słomnikach! LEX podejmuje Rekord.

W swoim trzecim ( a drugim domowym ) tegorocznym meczu w ramach Pucharu Polski zespół LEX Kancelarii Słomniki będzie musiał zmierzyć się z obecnym liderem Futsal Ekstraklasy Rekordem Bielsko-Biała. Stawką tego pojedynku będzie półfinał rozgrywek. Podopieczni Miłosza Kocota pokazali w poprzedniej rundzie, że potrafią walczyć z drużynami Ekstraklasowymi eliminując AZS UŚ Katowice jednak teraz czeka na nich jeszcze większe wyzwanie.

Nasi środowi rywale tak jak wcześniej wspomnieliśmy to lider najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce. Jeszcze w momencie losowanie par ćwierćfinałowych byli niepokonani - dopiero w miniony weekend drużyna Euromastera Chrobrego Głogów znalazła sposób na Bielszczan wygrywając i to na ich parkiecie 5-4. Pomimo tej porażki tegoroczny bilans podopiecznych Andrzeja Szlapy przedstawia się znakomicie. W siedemnastu rozegranych spotkaniach ligowych zanotowali czternaście wygranych, dwa remisy i jedną opisaną wcześniej porażkę co daje im czterdzieści cztery punkty w tabeli. W czasie tych rywalizacji zdobyli 96 bramek a stracili 26. Ich najlepszym strzelcem w rozgrywkach Ekstraklasy jest Oleksandr Bondar z osiemnastoma trafieniami. Rekord podobnie jak nasz zespół rozegrał dotąd dwa spotkania w Pucharze Polski. Pokonał na wyjeździe 8-4 dobrze nam znany AZS UMCS Lublin a następnie grając również w delegacji okazał się lepszy niż Stara Nova Gliwice wygrywając 5-1.

LEX Kancelaria Słomniki przystąpi do rywalizacji z chęcią pokazania się z lepszej strony niż w ostatnich minutach spotkania z Futsal Team Brzeg gdzie dała sobie wyrwać zwycięstwo. Mecz z takim rywalem jest świetną okazją do rehabilitacji i odbudowy dobrych morale zespołu. W tym roku podopieczni Miłosza Kocota wygrali wszystkie trzy pojedynki zapowiadane jako hitowe. Ograli na wyjeździe Orła Jelcz-Laskowice 8:6, Gwiazdę Ruda Śląska 3:2 oraz na własnym parkiecie AZS UŚ Katowice 3:2. Liczymy, że również w środę kolejny hitowy pojedynek zakończy się sporą sensacją i dobrym wynikiem dla naszego zespołu.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: Mecz z tak klasowym rywalem jakim jest Rekord będzie doskonałym sprawdzianem w jakim miejscu znajduje się nasza drużyna. Zawsze mówi się ze uczyć można się tylko od lepszych od siebie. W tym momencie Rekord jest według mnie najlepsza drużyną w Polsce, która w każdym meczu gra na naprawdę wysokim poziomie. Mimo to oczywiście wyjdziemy w środę na boisku z myślą o zwycięstwie. Uważam, że jeśli zagramy na swoim maksymalnym poziomie to stać nas na wygrywanie z każdym. Oczywiście będzie to bardzo trudne zadanie ale przy wsparciu publiczności spróbujemy temu sprostać. Zapraszam wszystkich do przyjścia na mecz i wspierania chłopaków w walce o półfinał.

Serdecznie zapraszamy na spotkania wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków zespołu!

Ćwierćfinał Pucharu Polski

LEX Kancelaria Słomniki - Rekord Bielsko-Biała

Środa 08.03.2017r Godz.20.00Hala Sportowa w Słomnikach

Drużyna to również kibice!