Losy beniaminków

Nie jest łatwo wejść do Futsal Ekstraklasy i od razu zanotować w niej dobry wynik. Losy beniaminków, którzy pojawiali się na najwyższym poziomie rozgrywkowym były bardzo różne. My – LEX Kancelaria Słomniki oczywiście mamy bardzo ambitne plany walki z najlepszymi drużynami w Polsce już w pierwszym sezonie swoich występów w FE. Zanim przejdziemy jednak do pisania własnej historii sprawdźmy jak w ostatnich dziesięciu sezonach wyglądały wyniki beniaminków.

2016/2017

AZS UG Gdańsk – zajął 10 pozycję, zgromadził 22 punkty i musiał walczyć o utrzymanie w barażach z Constractem Lubawą. Wygrał ten dwumecz i utrzymał się w Ekstraklasie.

Solne Miasto Wieliczka – zajęło 11 pozycję w tabeli, na swoim koncie zanotowali 17 punktów i spadli do I ligi. Los się jednak do nich uśmiechnął i w związku z wycofaniem się Euromastera Chrobrego Głogów utrzymali się w Futsal Ekstaklasie

FC Toruń – 5 miejsce w tabeli, 35 zgromadzonych punktów

Nbit Gliwice – 6 miejsce w tabeli, 29 zdobytych punktów

Red Dragons Pniewy – 4 miejsce w tabeli, 32 zgromadzone punkty

Gwiazda Ruda Śląska – 10 miejsce w tabeli, 25 zdobytych punktów. Miejsce zajęte przez Gwiazdę wiązało się z walką o utrzymanie w Ekstraklasie. Swój dwumecz rozegrali z TPH Polkowice, pokonali dwukrotnie rywali i pozostali w FE.

GAF Jasna Gliwice – 6 miejsce w tabeli, 32 zgromadzone punkty

Euromaster Chrobry Głogów – 9 miejsce w tabeli, 24 zdobyte punkty

2012/2013

KSR Remedium Pyskowice - 8 miejsce, 29 zdobytych punktów. Drużyna odpadła w pierwszej rundzie play-off

AZS UŚ Katowice – 10 miejsce po fazie play-off

AZS UG Gdańsk – 11 miejsce po fazie play-off i spadek do I ligi

2011/2012

Gatta Zduńska Wola – 4 miejsce po fazie play-off

Marwit Toruń – 5 miejsce po fazie play-off

FC Siemianowice Śląskie – drużyna wycofała się w trakcie rozgrywek

2010/2011

Wisła Krakbet Kraków – vice mistrzostwo Polski, 55 punktów

Red Devils Chojnice – 6 miejsce, 31 zdobytych punktów

2009/2010

Rekord Bielsko Biała – 4 miejsce, 44 zgromadzone punkty

TPH Polkowice – 9 miejsce, 21 zdobytych punktów

2008/2009

Red Devils Chojnice – 11 miejsce, 16 zgromadzonych punktów i spadek do I ligi

Gwiazda Ruda Śląska – 12 miejsce, 12 zgromadzonych punktów i spadek do I ligi

2007/2008

ZIS Gaszyńscy – 10 miejsce, 28 zdobytych punktów i walka o utrzymanie w barażach wygranych z TPH Polkowice

AZS UW Warszawa – 12 miejsce, 12 zdobytych punktów i spadek

Gazownik Wawelno – 13 miejsce, 11 zdobytych punktów i spadek

Statystycznie w przeciągu ostatnich dziesięciu lat beniaminkowie zajmowali najczęściej dziesiątą pozycję ( czterokrotnie ). Najniższą pozycją była ostatnia w tabeli 12 lub 13 ( 3 razy ), najwyższą natomiast było vice mistrzostwo Polski zdobyte przez Wisłę Krakbet Kraków.

My oczywiście chcielibyśmy pójść drogą vice mistrzowskiej Wisły ( w której składzie grali Krzysztof Kusia i Adrian Pater ) lub Gatty, Rekordu albo Red Dragons ( z Dominikiem Soleckim w składzie ), którzy w swoich sezonach jako beniaminkowie zajmowali czwarte miejsca w lidze. Wiemy jednak jak trudne stoi przed nami wyzwanie. Wierzymy również że ciężka praca jaką teraz wykonują w klubie wszyscy – działacze, trenerzy oraz zawodnicy przełoży się na dobre wyniki poszczególnych spotkań, które w ostatecznych rozrachunku przyniosą czołową pozycję w lidze.