Najdalszy wyjazd w lidze. W niedzielę gramy w Szczecinie.

W najbliższą niedzielę LEX Kancelarię Słomniki czeka kolejny mecz wyjazdowy. Po potyczce w Chorzowie, w meczu telewizyjnym, tym razem podopieczni Miłosza Kocota wybiorą się w podróż przez całą Polskę aż do Szczecina aby zmierzyć się z tamtejszą Pogonią 04. Jest to najdalszy wyjazd Słomniczan w Futsal Ekstraklasie. Odległość między Słomnikami a Szczecinem wynosi prawie 700km.

Gospodarze bardzo przemeblowali swój skład w trakcie przerwy letniej. Z drużyną pożegnali się reprezentanci Polski – Michał Kubik (gra obecnie w Rekordzie), Dominik Solecki oraz Adam Jonczyk, Kamil Lasik, którzy teraz reprezentują nasze barwy. Z drużyna odszedł również trener Łukasz Żebrowski, który teraz prowadzi drużynę FC Toruń. Funkcję pierwszego szkoleniowca Pogoni pełni teraz brat Dominika – Oktawian Solecki. Do zespołu Szczecińskiego dołączył Portugalczyk - Pedro Miguel Fernandes Amorim psuedonim Peru.

Pierwsze dwa spotkania dla nowej drużyny "Peru" nie skończyły się jednak pomyślnie. W meczu otwarcia ulegli we własnej hali Red Dragons Pniewy 1:4 a w miniony piątek zostali rozgromieni w Bielsku Białej przez miejscowym Rekord aż 13 do 1. Z zerowym dorobkiem punktowym oraz bilasnem 2:17 zajmują obecnie ostatnią pozycję w tabeli. Obie bramki zdobyte przez Szczecinian w tym sezonie były autorstwa Mateusza Jakubiaka.

Nasz zespół przystąpi do tej rywalizacji bardzo mocno zmobilizowany. W poniedziałek po dramatycznym i pełnym emocji meczu ulegliśmy Chorzowskiemu Clearexowi. Zawodnicy zaraz po tamtym spotkaniu zapowiadali, że do Szczecina jadą z jasnym celem – wygrać, przywieź do Słomnik trzy punkty oraz pokazać się z lepszej strony. Na pewno nie będzie o to łatwo gdyż Pogoń również będzie chciała zanotować dobry wynik i zdobyć pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Wierzymy jednak, że to nasz zespół będzie górą w tym pojedynku.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota:

Wydaje się że mecz z Pogonią 04, która najpierw przegrała u siebie z Pniewami a później wysoko z Rekordem na wyjeździe, będzie bardzo łatwym meczem. Jednak jest to taka myśl, której my nie możemy dopuścić do siebie. W Szczecinie czeka nas bardzo trudny mecz, jak zresztą każdy w tej lidze. Pogoń ma skład okrojony ale składający się z bardzo doświadczonych zawodników. Będzie to dla nas pierwszy tak długi wyjazd i postaramy się oczywiście o trzy punkty aczkolwiek jestem przekonany że będzie to mecz nie podobny do żadnego innego. Na pewno czeka nas trudny mecz, w którym będzie dużo walki ale naszym celem są trzy punkty.

3 Kolejka Futsal Ekstraklasy

Pogoń 04 Szczecin – LEX Kancelaria Słomniki