Nasze kolejne rozgrywki - Puchar Polski

Już w styczniu nasza męska drużyna rozpoczyna zmagania w swoich kolejnych rozgrywkach. Po I lidze ogólnopolskiej oraz Ekstraklasie KLF przyszedł czas na Puchar Polski. Rozgrywki te to możliwość rywalizacji między ligowej oraz między grupowej. Wystartować w nich mogą nie tylko drużyny biorące udział w systemie ligowym ale także amatorskie, które na co dzień rywalizują w rozgrywkach lokalnych, środowiskowych. Jest to doskonała szansa na pokazanie się drużyn z niższych lig na tle bardziej ogranych rywali.

Ścieżka centralna Pucharu Polski w tym roku rozpoczyna się w weekend 21-22 stycznia. Wtedy to do rywalizacji przystępują zwycięzcy wojewódzkich eliminacji oraz drużyny z I ligi. W tej fazie pucharu rozgrywa się tylko jeden mecz na boisku drużyny z niższej klasy rozgrywkowej. W przypadku gdy obie drużyny występują na tym samym szczeblu rozgrywek gospodarz wyłaniany jest w losowaniu. Nas los skojarzył ze zwycięzcą rozgrywek organizowanych przez Lubelski ZPN, w tej chwili drużyna ta nie została jeszcze wyłoniona. Gdy tylko będziemy wiedzieć kto wygrał tamtejsze rozgrywki podamy tę informacje państwu.

W drugiej rundzie do rywalizacji dołączają drużyny Ekstraklasy. Ta runda rozgrywana będzie 10-12 lutego. Podobnie jak wcześniej o awansie dalej decyduje jeden mecz. Gospodarz wyłaniany jest w identyczny sposób jak powyżej.

Trzecie runda a więc 1/8 Pucharu Polski zaplanowana jest na 24-26 lutego. Format spotkań i wybór gospodarza wygląda identycznie jak w poprzednich rundach.

Ćwierćfinały odbywać się będą w dniu 8 marca.  Jest to ostatnia runda w której o awansie decyduje jeden mecz.

Półfinały planowane są na dni 22 marca oraz 19 kwietnia W tym miejscu system rozgrywek zostaje zmieniony. Już nie rozgrywa się jednego spotkania na parkiecie niżej notowanego zespołu lecz dwumecz. Gospodarzem pierwszego spotkania jest drużyna z niższej klasy rozgrywkowej a w przypadku drużyn z tego samego poziomu - gospodarza wyłania losowanie.

Tegoroczny finał Pucharu Polski ma format dwumeczu, którego reguły są identyczne jak w przypadku półfinałów. Spotkania finałowe zaplanowane są na 29 kwietnia i 3 maja.

Na koniec przedstawiamy wszystkie pary pierwszej rundy Pucharu Polski 2016/2017 :

1. GI Malepszy Futsal Leszno - Politechnika Gdańska
  2. WSD/Twoja Szkoła Grudziądz- Credo Futsal Piła
  3. Pomorski ZPN - Team Lębork
  4. Zachodniopomorski ZPN - Mieszko Gniezno
  5. KS Futsal Oborniki - Unisław Team
  6. SAN Łódź - AZS WSIiU Malwee Łódź
  7. KS Sokół 1946 Sokółka- Constract Lubawa
  8. Karczew - MOKS Słoneczny Stok Białystok
  9. Warmińsko-Mazurski ZPN - TAF Toruń
  10. Elhurt-Elmet Helios Białystok - AZS Uniwersytet Warszawski
  11. Opolski ZPN - Gwiazda Ruda Śląska
  12. Stara Nova Gliwice - Orzeł Jelcz-Laskowice
  13. Lubuski ZPN - FC Remedium Hybryd Pyskowice
  14. Cuprum Polkowice - GKS Berland Komprachcice
  15. Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski - Futsal Team Brzeg
  16. Góral Tryńcza - AZS UMCS Lublin
  17. Elmar Jędrzejów - Heiro Rzeszów
  18. Viva Spajki Szaflary- wolny los
  19. Lubelski ZPN - Lex Kancelaria Słomniki
  20. GKS Tychy - GKS Ekom Futsal Nowiny

Pod nazwami Lubelski ZPN, Opolski ZPN i tak dalej należy rozumieć zwycięzców poszczególnych eliminacji wojewódzkich.