Odbudować twierdzę Słomniki! Mecz z MOKS-em

Po niesamowitych emocjach i kolejnym zwycięstwie w końcówce, które miało miejsce w sobotę w Gdańsku, wracamy do Słomnik aby odbudować naszą twierdzę! 06 listopada jej konstrukcję naruszył mistrz Polski – Rekord Bielsko Biała, który jako pierwsza drużyna wygrała w niej mecz ligowy. Siła rażenia podopiecznych Andrzeja Szłapy okazała się za duża. Jednak zgodnie z powiedzeniem "co nas nie zabije to nas wzmocni" już od tej soboty zamierzamy na nowo odbudować "nasze mury obronne", które już nie raz pokazały swoją siłę! Mamy nadzieję, że tak jak do tej pory będziecie nas w tym wspomagać!

MOKS Słoneczny Stok Białystok jest drugim obok naszego zespołu beniaminkiem Futsal Ekstraklasy. W poprzednim sezonie zostali oni mistrzami grupy północnej, tytuł ten zapewnili sobie na kilka kolejek przed końcem czyli szybciej niż nasz zespół. Sezon rozpoczęli od remisu we własnej hali z Gattą 5-5 i … to są na razie ich jedyne punkty zdobyte w Białymstoku. Pozostałe dziewięć zdobyli w meczach wyjazdowych pokonując Clearex, AZS UŚ oraz Red Dragons Pniewy. Jak widać podopieczni Adriana Citko są niesamowicie groźni w delegacjach dzięki czemu sobotni mecz zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco! W poprzedniej kolejce MOKS uległ we własnej hali Rekordowi 2-9. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich gości jest Mateusz Lisowski, który trafiał do siatki rywali siedmiokrotnie.

Nasz zespół odbił sobie porażkę z Rekordem w najlepszy możliwy sposób – wygrywając w Gdańsku i przywożąc do Słomnik trzy punkty. O dramaturgii tego spotkania pisaliśmy już w pomeczowej relacji i tam odsyłamy też osoby, które chcą przypomnieć sobie emocje sobotniego wieczoru. Teraz podopieczni Miłosza Kocota mogą przygotowywać się do kolejnego meczu i wspomnianej na samym początku odbudowy naszej twierdzy! Mecz z MOKS-em będzie ostatnim rozgrywanym przez nas zespół w listopadzie. Na razie bilans pojedynków w tym miesiącu to 1-1, liczymy że przy waszej pomocy oraz wsparciu uda się zakończyć go „na plusie”.

Kilka słów przed meczem od trenera Miłosza Kocota: Gra Białegostoku mimo że jest beniaminkiem naprawdę może się podobać. Nie zrobili wielkich wzmocnień w porównaniu do pierwszej ligi aczkolwiek mają swój pomysł na grę i bardzo dobrze go realizują. Musimy być cały czas skoncentrowanym aby nie zaskoczyli nas swoimi zagraniami, szczególnie tymi z lotnym bramkarzem. We własnej hali doznaliśmy tylko jednej porażki. Mam nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy. W sobotę będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, wygrać i dopisać kolejne trzy punkty do naszego dorobku.

9 Kolejka Futsal Ekstraklasy

LEX Kancelaria Słomniki – MOKS Słoneczny Stok Białystok