Ostatni akord roku! Mecz z FC Toruń

Dwadzieścia trzy mecze o stawkę w rozgrywkach ogólnopolskich rozegrała do tej pory w roku 2017 LEX Kancelaria Słomniki, piątkowa rywalizacja z FC Toruń zakończy pierwszy rok działalności zespołu. O godzinie 20.30 w Hali Sportowej w Słomnikach zmierzy się aktualnie trzecia siła ligi z piątą.

Torunianie prowadzeni w tym sezonie przez dobrze znanego naszym zawodnikom (szczególnie tym z przeszłością w Pogoni) Łukasza Żebrowskiego w dziewięciu rozegranych dotąd spotkaniach zgromadzili na swoim koncie szesnaście punktów zdobywając przy tym dwadzieścia siedem bramek a tracąc dwadzieścia jeden. W swoim składzie mają trzech reprezentantów Polski – kapitana kadry Mikołajewicza oraz Kriezela i Elsnera. Dodatkowo dostępu do ich bramki strzeże zawodnik Mołdawskiej drużyny narodowej – Nicolae Neagu. W poprzednim sezonie drużyna z grodu Kopernika zajęła trzecie miejsce w lidze ustępując tylko Rekordowi i zespołowi Gatty. Tegoroczne ambicje FC Toruń są bardzo podobne i na pewno do Słomnik przyjadą z chęcią zdobycia trzech punktów!

Nasz zespół dopadł mały kryzys. Dwie porażki z rzędu to najgorsza seria w historii klubu. Na szczęście w piątek będziemy mieli okazję aby się odkuć! Do składu wracają zawodnicy, którzy byli kontuzjowani (Jonczyk) albo pauzowali za kartki (Czech) dzięki czemu trener Kocot będzie miał o wiele większe pole manewru. Na ławkę trenerską wraca natomiast Krzysztof Kusia po zakończeniu kary zawieszenia za zdarzenia ze Zduńskiej Woli. Zmotywowani po dwóch porażkach, wsparci przez was kibiców - zawodnicy będą walczyć aby święta były radosne w domach wszystkich osób związanych z drużyną!

Kilka słów przed meczem od trenera Kocota: FC Toruń jest drużyną, która ma w swoim składzie kilku bardzo dobrych, świetnie wyszkolonych indywidualnie zawodników jak Mikołajewicz, Kriezel, Elsner czy Wojciechowski. Dodatkowo na ich czele stoi trener który potrafi to wszystko poukładać. My postaramy się w ostatnim meczu ligowym pokazać wszystko najlepsze na co nas stać. Chcemy sprawić sobie i kibicom powód do radości jeszcze przed świętami.

7 Kolejka Futsal Ekstraklasy (zaległa)

LEX Kancelaria Słomniki – FC Toruń

Piątek 20.30