Poznajmy naszych rywali - AZS UŚ Katowice

Podstawowe informacje:

Nazwa: Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Śląski Katowice

Data założenia: 2007r

Największe sukcesy: 8 miejsce w Futsal Ekstraklasie ( 2015 )

Ostatni sezon: 9 miejsce w Ekstraklasie, 1/8 Pucharu Polski

Najlepszy strzelec ostatniego sezonu: Tomasz Dura - 11 trafień w lidze

Trener: Paweł Machura

Odległość od Słomnik: 90km

Kolejny sezon w Ekstraklasie

Katowiczanie skończyli minione rozgrywki na dziewiątym miejscu w Ekstraklasie zapewniając sobie ligowy byt na kolejny sezon. Dla drużyny AZS UŚ były to już piąte rozgrywki, które spędzili na najwyższym szczeblu. Swój debiut zaliczyli w sezonie 2012/2013 i od tego czasu systematycznie występują na parkietach Futsal Ekstraklasy. Nie udało im się dotąd nigdy osiągnąć spektakularnego wyniku ( najwyższe – 8 miejsce ) jednak cały czas dają radę utrzymać się w gronie najlepszych zespołów w Polsce.

Kobiety & Mężczyźni

AZS UŚ Katowice był jednym z dwóch klubów, obok AZS UG Gdańsk który w poprzednim sezonie mógł pochwalić się zarówno męską jak i żeńską drużyną futsalową występującą na najwyższym szczeblu rozgrywek. Niestety dla UŚ był to ostatni taki sezon. Panie z AZS UŚ zajęły ostatnie miejsce w grupie południowej Ekstraligi kobiet i spadły do pierwszej ligi. Teraz to LEX Kancelaria Słomniki będzie drugim zespołem ( obok AZS UG ), który będzie miał drużyny zarówno w Ekstraklasie jak i Ekstralidze.

Pierwsze spotkanie za nami

Akademicy z Katowic są drugą obok Rekordu Bielsko-Biała drużyną z Futsal Ekstraklasy z którą zdążyliśmy już zagrać oficjalne spotkanie. Los skojarzył nas z UŚ w 1/8 finału Pucharu Polski. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, mimo tego że przegrywaliśmy 0-1 udało nam się pokonać rywali 3:2 i awansować do kolejnej rundy rozgrywek.

Najbliższy wyjazd

Wyjazd do Katowic będzie najkrótszą podróżą jaka czeka nasz zespół w nadchodzących rozgrywkach. Odległość niecałych 100km oraz dobra trasa Kraków – Katowice pozwala liczyć, że po raz kolejny LEX Kancelaria Słomniki podczas meczu wyjazdowego będzie miała wsparcie w postaci własnych kibiców! Na co oczywiście bardzo liczymy :)