Solecki i Lasik w LEX Kancelarii Słomniki!

W miniony czwartek informowaliśmy o pierwszych ruchach transferowych LEX Kancelarii Słomniki – były to pożegnania z naszymi czterema, byłymi już, zawodnikami. Dziś przedstawiamy dwójkę futsalistów, którzy właśnie do nas dołączyli i od najbliższych rozgrywek będą grać w barwach LEX Kancelarii!

Pierwszym z nich jest bramkarz pochodzący z Chrzanowa – Kamil Lasik.

Kamil urodził się 11 kwietnia 1995 roku. Swoją poważną futsalową karierę zaczynał w Wiśle Krakbet Kraków w barwach, której zdobył mistrzostwo Polski do lat 16 oraz vice mistrzostwo do lat 18 i 20. W dorosłym futsalu w barwach Białej Gwiazdy zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski, raz Puchar oraz Superpuchar Polski. Został wybrany również najlepszym młodzieżowcem Futsal Ekstraklasy w sezonie 2014/2015. Sezon 2013/2014 spędził na wypożyczeniu w dobrze nam znanej Gwieździe Ruda Śląska z którą wywalczył awans do Ekstraklasy. Ostatnie dwa sezony spędził w Szczecinie reprezentując barwy Pogoni z którą w sezonie 2015/2016 zdobył vice mistrzostwo Polski. Nasz nowy nabytek regularnie występował w kadrze Polski do lat 21 oraz znajduje się cały czas w kręgu zainteresowania selekcjonerów reprezentacji. Swój debiut w seniorskiej kadrze Polski zaliczył podczas eliminacji do Mistrzostw Europy z Włochami.

Drugim zawodnikiem, który dziś podpisał z LEX Kancelarią kontrakt jest Dominik Solecki – również były zawodnik Pogoni Szczecin.

Dominik przyszedł na świat 17 lipca 1990 roku. Występuje na pozycji rozgrywającego. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował barwy takich klubów jak Akademia Futsal Pniewy z którą dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, KS Gniezno, Red Devils Chojnice ( vice mistrzostwo Polski ), Red Dragons Pniewy oraz od dwóch sezonów Pogoń Szczecin ( vice mistrzostwo Polski ). Zawodnik ten jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski, w dniach 5-8 czerwca odbył konsultację szkoleniową z kadrą w Koszalinie. Grał w ostatnim turnieju eliminacji do Mistrzostw Europy w którym Polacy zajęli drugie miejsce, remisując z Hiszpanią, dzięki czemu wywalczyli prawo gry w barażach o Mistrzostwa Europy. W barwach reprezentacji Polski Dominik rozegrał 58 spotkań i zdobył dziewięć bramek.

Obu zawodników serdecznie witamy na pokładzie LEX Kancelarii Słomniki! Liczymy, że dzięki ich pomocy nasza drużyna dalej będzie się rozwijała w takim tempie jak do tej pory!

Kilka słów na temat nowych zawodników od trenera Kocota: Bardzo się ciesze z obu transferów – Kamil Lasik jest bramkarzem, którego bardzo dobrze znam. Pochodzi podobnie jak ja z Chrzanowa, trenowałem z nim również w Wiśle Krakbet. Z racji młodego wieku i dużych umiejętności uważam pozyskanie go za bardzo dobre wzmocnienie i zwiększenie rywalizacji na pozycji bramkarza. Jeśli chodzi o Dominika Soleckiego to sam fakt systematycznej gry w reprezentacji Polski świadczy o jego umiejętnościach. Jest to zawodnik bardzo uniwersalny, który przyda nam się niesamowicie. Są to futsaliści, którzy już od bardzo długiego czasu byli na naszej liście życzeń, obserwowaliśmy ich więc tym bardziej ciesze się, że udało nam się ich pozyskać.

Powiązana galeria: