Trzecia kolejka Futsal Ekstraklasy - zapowiedź.

Liga nie zwalnia tempa ani na chwilę! Dopiero w poniedziałek rozgrywany był ostatni mecz drugiej kolejki pomiędzy naszym zespołem a Clearexem Chorzów a już jutro zaczynamy zmagania w trzeciej kolejce. Oto co czeka nas w tej serii gier.

14.10.2017r Godzina 18.00 MOKS Słoneczny Stok Białystok – MKF Solne Miasto Wieliczka

Druga obok naszego zespołu drużyna z Małopolski – Solne Miasto Wieliczka w trzeciej kolejce również udaje się w daleką podróż. Podopieczni Piotra Kapusty zagrają wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem rozgrywek MOKSem Słoneczny Stok. Po dwóch kolejkach w lepszych nastrojach są gospodarze, którzy pomimo trudnego terminarzu i spotkań z Gattą oraz Piastem mają na swoim koncie punkt. Drużyna z Wieliczki natomiast w dwóch meczach straciła już 13 bramek. O poprawę bilansu będzie bardzo ciężko ponieważ gospodarze znani są z bardzo ofensywnej gry we własnej hali.

Obsada sędziowska: Kamil Grzębowski, Michał Żurawski, Paweł Tokarewicz, Mariusz Chrzanowski

14.10.2017r Godzina 18.00 Gatta Active Zduńska Wola – Piast Gliwice

Lider z Gliwic w meczu trzeciej kolejki udaje się do hali vice mistrza Polski. Gatta po dwóch wyjazdowych remisach ze Słonecznym Stokiem oraz FC Toruń na pewno ma ochotę na zanotowanie pierwszego zwycięstwa w sezonie. Ma podstawy aby tak myśleć ponieważ własna hala jest wielkim atutem graczy Gatty. W poprzednim sezonie w czternastu rozegranych w Zduńskiej Woli meczach gospodarze wygrywali 13 razy, tylko jeden raz nie schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Było to po spotkaniu z Pogonią 04 Szczecin gdy zremisowali 2:2. Goście natomiast na pewno będą chcieli podtrzymać swoją zwycięską passę, oraz dalej grać „na zero z tyłu”. Zapowiada się bardzo emocjonujący pojedynek!

Obsada sędziowska: Grzegorz Hamowski, Mariusz Krupa, Tomasz Sadowski, Szymon Michniewicz

15.10.2017r Godzina 15.00 Pogoń 04 Szczecin – LEX Kancelaria Słomniki

Po poniedziałkowej porażce z Clearexem Chorzów nasza drużyna wybierze się do Szczecina aby wrócić na ścieżkę zwycięstw. O trzy punkty na pewno nie będzie łatwo gdyż Szczecinianie będą za wszelką cenę starali się dopisać na swoje konto pierwsze punkty. Więcej o meczu pod tym linkiem:

Obsada sędziowska: Damian Grabowski, Tomasz Biel, Adam Sobinek

15.10.2017r Godzina 17.00 Clearex Chorzów – AZS UG Gdańsk

Chorzowianie grają trzeci mecz w lidze we własnej hali. Tym razem gościć będą Akademików z Gdańska w barwach których gra obecny lider klasyfikacji strzelców Futsal Ekstraklasy – Maciej Osłowski. Pozycję tą zapewnił sobie dzięki niesamowitemu występowi przeciwko Solnemu Miasto podczas którego sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Chorzowianie po dwóch porażkach na początku sezonu z Rekordem na pewno chcieli by zapisać teraz drugą wygraną na swoje konto. Jeśli wywiążą się z roli faworyta w tym spotkaniu to tak się stanie.

Obsada sędziowska: Sławomir Steczko, Andrzej Śliwa, Marcin Rosołek

16.10.2017r Godzina 20.00 Red Dragons Pniewy – FC Toruń

W poniedziałek Czerwone Smoki podejmą we własnej hali w meczu telewizyjnym FC Toruń. Gospodarze będą chcieli zrehabilitować się własnym kibicom za ostatnią, dość niespodziewaną porażkę u siebie z AZS UŚ Katowice. Z tym samym AZS UŚ goście wygrali w pierwszej kolejce 4:1. Naszpikowany kadrowiczami Toruń przyjeżdża do zawsze niebezpiecznego, szczególnie u siebie zespołu. Wydaje się, że widzowie telewizji SportKlub po raz kolejny mogą być świadkami świetnego spotkania, pełnego emocji.

Transmisja spotkania w telewizji SportKlub!

Obsada sędziowska: Dominik Cipiński, Marcin Muszyński, Sylwester Baryczkowski, Maciej Śliwiński

25.10.2017r Godzina 20.00 AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko Biała

Spotkanie zostało przełożone ze względu na udział Rekordzistów w Main Round UEFA Futsal Cup. Więcej informacji o spotkaniu przekażemy podczas zapowiedzi następnej kolejki.