Tym razem na wschód. Mecz z Heiro Rzeszów

Po bardzo udanym powrocie do własnej hali zakończonym pewnym zwycięstem nad Malwee Łódź 5-1 drużyna LEX Kancelarii Słomniki wraca na wyjazdowy szlak. Poprzedni wyjazd podopiecznych Miłosza Kocota był jedynym dotychczas nieudanym. Spotkanie w Tychach pomimo prowadzenia naszej drużyny 2-0 skończyło się ostatecznie porażką 3-4. Teraz zawodnicy chcą wrócić na zwycięski szlak i zaprezentować się przynajmniej tak dobrze jak w spotkaniu z Malwee. Tym razem Słomniczanie po raz pierwszy udadzą się na wschód a dokładniej do Rzeszowa na mecz z tamtejszym Heiro.

Obecny sezon jest dla gospodarzy czwartym z rzędu na poziomie pierwszej ligi. Przystępowali do niego jako zeszłorocznym vicemistrz ligi, który okazał się słabszy jedynie od obecnego beniaminka Ekstraklasy – Solnego Miasta Wieliczka. Jednakże obecne rozgrywki się są już tak dobre dla Rzeszowian. W siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli zaledwie sześć punktów co plasuje ich na trzecim miejscu od końca tabeli. Należy jednak zauważyć w tym miejscu, że obie wygrane Heiro miały miejsce we własnej hali gdzie pokonali Futsal Team Brzeg oraz Futsal Nowiny.

W naszym zespole wszyscy wiedzą, że nie sztuką jest zagrać jedno dobre spotkanie ale zrobić to kilka razy z rzędu dlatego do Rzeszowa jedziemy z nastawieniem co najmniej powtórzenia tak dobrego występu jak tydzień temu. Gra na wyjazdach nigdy nie jest łatwa ale nasi zawodnicy pokazali już, że potrafią przywieź punkty z różnych hal. Liczymy, że jutrzejsze podróż zakończy się zdobyczą – najlepiej trzech oczek.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: Bardzo się cieszę z solidnie przepracowanego tygodnia, nasza drużyna cały czas robi postępy i mam nadzieję że zawodnicy pokażą to w Rzeszowie. Musimy pokazać swoją jakość na tle bardzo doświadczonego przeciwnika, który jeszcze w zeszłym sezonie bił się o awans do Ekstraklasy. Ich ostatnie wyniki może na to nie wskazują ale jest to solidna i ograna drużyna, spodziewam się trudnego boju i mam nadzieję, że zakończy się on naszym zwycięstwem.