Wrócić na podium. Panie podejmują ROW Rybnik.

W najbliższą sobotę swój kolejny mecz rozegra nasza żeńska sekcja. W ósmej kolejce Ekstraligi rywalizować będzie z dobrze nam znaną drużyną ROW-u Rybnik. Będzie to już trzecie starcie LEX Kancelarii z tym zespołem, podczas turnieju barażowego padł remis, w pierwszej rundzie rywalki wygrały 3-2 czekamy zatem na wygraną Słomniczanek. Na szczęście tym razem równocześnie nie odbywa się żaden inny turniej dzięki czemu trener będzie miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki.

Nasze rywalki przystąpią do spotkania podobnie jak nasze Panie podrażnione ostatnim wynikiem. Wczoraj, w przełożonym meczu weekendowej kolejki uległy we własnej hali Rolnikowi Głogówek 4-8. Stawką rywalizacji będzie trzecie miejsce w tabeli, które nasze zawodniczki utraciły po remisie w Katowicach. Obecnie te pozycję zajmują nasze sobotnie rywalki, mają co prawda tyle samo punktów ale dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu wyprzedzają nas. Najlepszą strzelczynią rywalek jest Agata Sobkowicz, która do tej pory siedmiokrotnie wpisywała się na listę strzelców. W swoich dotychczasowych trzech meczach wyjazdowych Rybniczanki odnotowały dwa zwycięstwa ( 4:2 z Rolnikiem, 6:1 z AZS UŚ ) oraz jedną porażkę ( 1-0 z AZS UJ ). Dwa tygodnie temu w meczu na szczycie naszej grupy stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego ulegając im po walce 2-4.

Nasze zawodniczki będą próbowały kontynuować serię dobrych, wręcz świetnych wyników notowanych w ostatnich dwóch spotkaniach na własnej hali  kiedy to pokonały kolejno AZS UJ 1:0 oraz Rolnik Głogówek 4:0. Trener tak jak już zostało wspomniane na początku będzie dysponował pełną kadrą, w tym dwoma nowymi zawodniczkami, które zadebiutowały w naszych barwach podczas spotkania w Katowicach. Są to Weronika Żak oraz Katarzyna Tataruch. Punkty wywalczone w tym spotkaniu będą ważne nie tylko w kontekście walki o podium w naszej grupie ale przede wszystkim w walce o awans do play-offów. Cały czas po piętach depcze nam zespół z Częstochowy, który ma jedynie trzy punkty mniej w tabeli. Ewentualna wygrana pozwoliła by co najmniej utrzymać ową przewagę.

Wszystkich kibiców drużyny serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej w Słomnikach na kolejne spotkanie z udziałem naszych Pań. W swoich poprzednich domowych występach udowodniły one, że zasługują na wsparcie. Liczymy że podobnie jak wtedy wraz z waszą pomocą odniosą następną kluczową wygraną dla losów sezonu!

LEX Kancelaria Słomniki - ROW Rybnik

Hala Sportowa Słomniki