Wyjazd do jaskini lwa! Mecz z Gattą

Już w piątek swój kolejny mecz w ramach rozgrywek Futsal Ekstraklasy rozegra LEX Kancelaria Słomniki. Podopieczni Miłosza Kocota ponownie ruszą w trasę po Polsce aby zagrać swój ostatni wyjazdowy mecz w tym roku. Rywalem Słomniczan będzie vice mistrz Polski – Gatta Active Zduńska Wola.

Zadanie przed którym w piątek wieczorem staną zawodnicy ze Słomnik będzie bardzo trudne, chyba najtrudniejsze z dotychczasowych, wliczając w to nawet domowe spotkanie z Rekordem, ponieważ Gatta uczyniła ze swojej hali teren praktycznie nie do zdobycia. W tym sezonie „Kocury” wygrała wszystkie cztery spotkania w roli gospodarza notując przy tym bilans 20 strzelonych oraz 7 straconych bramek. W poprzednich rozgrywkach wygrali we własnej hali trzynaście spotkań zaledwie jedno zremisowali oraz nie ponieśli żadnej porażki. W czasie tych rywalizacji strzelili przeciwnikom 65 bramek, tracąc 24. Ostatnią porażkę na własnym parkiecie gracze Gatty zanotowali 27 lutego 2016r gdy ulegli 4-5 zespołowi Nbitu Gliwice.

Podopieczni Miłosza Kocota już zapomnieli o porażce z Rekordem. Ostatnie dwa spotkania to osiem strzelonych bramek, w tym pięć Sebastiana Leszczaka, oraz komplet sześciu zdobytych punktów. Dobra forma naszego najlepszego strzelca bardzo cieszy gdyż w Zduńskiej Woli trzeba będzie wykorzystywać większość swoich okazji bramkowych aby wywieź stamtąd korzystny wynik.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: W piątek czeka nas jedno z najtrudniejszych spotkań w tej rundzie. Mecz z Gatta, do tego na wyjeździe, będzie odpowiedzią na pytanie: czy jesteśmy w stanie wywalczyć czołowe miejsca w tej lidze? Żeby to osiągnąć będziemy musieli byc skoncentrowani przez cały mecz. Szczególnie, że gospodarze będą bardzo zmobilizowani po wczorajszej porażce z Rekordem i będą chcieli udowodnić przed własną publicznością wyższość nad naszym zespołem.

10 Kolejka Futsal Ekstraklasy

Gatta Active Zduńska Wola – LEX Kancelaria Słomniki