Wziąć rewanż za poprzednią rundę! LEX podejmuje GKS Futsal Tychy

W sobotę, po dziesięciu dniach przerwy, nasz zespół ponownie stanie do rywalizacji w rozgrywkach ogólnopolskich. W spotkaniu osiemnastej kolejki pierwszej ligi grupy południowej podejmie we własnej hali - GKS Futsal Tychy. Po ostatnich dwóch ligowych remisach na własnym parkiecie z Berlandem Komprachcice oraz Futsal Team Brzeg cel na sobotni wieczór może być tylko jeden - wygrana i wyprzedzenie w tabeli Orła Jelcz-Laskowice, który pauzuje w obecnej serii gier. Dodatkowo LEX Kancelaria będzie chciała się zrewanżować za pierwszą porażkę w sezonie jakiej doznała w Tychach ulegając rywalom 3-4.

Tyszanie to aktualnie piąty zespół tabeli. W szesnastu dotychczas rozegranych spotkaniach zanotowali sześć wygranych i porażek oraz cztery remisy co daje im dwadzieścia dwa punkty. Legitymują się bilansem bramkowym wynoszącym 64 strzelone oraz 74 stracone bramki. W poprzedniej kolejce wygrali we własnej hali 5-4, po bardzo dramatycznym boju, z AZS UMCS Lublin. Ich najlepszym strzelcem jest w chwili obecnej Patryk Szachnitowski, który w bieżących rozgrywkach trafiał do siatki rywali trzynastokrotnie. W pięciu spotkaniach rozegranych w rundzie rewanżowej GKS Tychy zdobył siedem punktów, dwu krotnie schodząc z boiska jako zwycięzca, tyleż samo razy jako przegrany oraz raz remisując mecz.

Ostatnim spotkaniem jakie rozgrywali na szczeblu ogólnopolskim nasi zawodnicy była pucharowa rywalizacja z Rekordem Bielsko-Biała. Rywalizacja z tak dobrym zespołem mimo negatywnego wyniku pozwoliła na wyciągnięcie wielu wniosków dotyczących dalszej pracy i rozwoju drużyny. Teraz podopiecznym Miłosza Kocota pozostaje rywalizacja w I lidze ogólnopolskiej oraz Ekstraklasie KLF. W sobotę maja zamiar powrócić na ścieżkę zwycięstw i swoimi wygranymi naciskać cały czas na liderującą Gwiazdę Ruda - Śląska.

Kilka słów przed spotkaniem od naszego trenera Miłosza Kocota: Mamy za sobą ciężki okres kilku tygodni podczas których nie udało nam się wygrać w kilku spotkaniach. Najlepszą odpowiedzią na ten delikatny dołek formy było by zwycięstwo i o to będziemy grać, zwłaszcza że mamy coś do udowodnienia gdyż to właśnie z Tychami odnieśliśmy jedyną porażkę w pierwszej rundzie. Zdajemy sobie sprawę z siły naszych rywali ale znamy własny potencjał i będziemy chcieli pokazać, że zwłaszcza na naszej hali jesteśmy bardzo mocni.

LEX Kancelaria Słomniki - GKS Futsal Tychy

Sobota 18.03.2017r Godz.19.00