Autor:

Kamil Kopciński

Utworzono:

27.11.2017

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy w których brylował Leszczak. Widać iż zawodnik LEX Kancelarii wciąż jest w świetnej formie, która zapewniła jego drużynie trzy punkty w Gdańsku. W przeciągu pierwszej minuty trzykrotnie zagroził on bramce strzeżonej przez świeżo powołanego reprezentanta Polski Norberta Jendruczka. Sygnał ostrzegawczy podziałał bardzo mobilizująco na przyjezdnych. W odpowiedzi najpierw stworzyli spore zamieszanie w polu karnym Słomniczan nie zamieniając go jednak na bramkę. Chwilę później uderzał grający trener MOKS-u a jego próbę odbił strzegący naszej bramki Lasik. Nasz golkiper od początku spotkania oprócz zabezpieczenia dostępu do bramki próbował również zapisać się pozytywnym akcentem w ataku. Systematycznie rozpoczynał akcję dalekimi wyrzutami piłki, szybko przenosząc ciężar gry na stronę przyjezdnych. Goście nie wahając się ani chwili, bo już po pięciu minutach gry zaczęli korzystać ze swojego atutu jakim jest gra w przewadze z wykorzystaniem Jendruczka. Szachowali tym elementem gry obronę gospodarzy co chwila próbując tego elementu. Po jednej z takich akcji uderzał Citko a blokował go pracujący po obu stronach parkietu Leszczak. W odpowiedzi Adam Wędzony znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem rywali lecz na nasze nieszczęście przegrał ten pojedynek. Wynik meczu w dziesiątej minucie otworzył nie kto inny jak Sebastian Leszczak! Popularny „Leszczu” postanowił kontynuować swoją serię rozpoczętą jeszcze w zeszłą sobotę i zdobył bramkę po uderzeniu zza pola karnego. Po trzech minutach takim samym wyczynem popisał się Vakhula i Słomniczanie prowadzili już 2-0! Gracze z Białegostoku ani trochę nie zmienili swojej filozofii gry mimo utraty dwóch bramek. Wciąż próbowali gry w przewadze, decydowali się na zaskakujące uderzenia zza obrony. W piętnastej minucie groźnie zapowiadającą się kontrę rywali przerwał interweniując wślizgiem Andrzej Musiał. Niestety, jeszcze przed przerwą zawodnicy z Podlasia zdobyli kontaktową bramkę, której autorem był Marcin Firańczyk.

Na drugą połowę podopieczni Miłosza Kocota wychodzili z zaledwie jednobramkową przewagą i było wiadome że utrzymanie jej będzie trudnym wyzwaniem. Pierwsze sekundy tylko potwierdziły te słowa. Marcin Firańczyk zaraz po wznowieniu gry uderzył w słupek dając poważne ostrzeżenie obronie gospodarzy. Drugiego zawodnicy LEX Kancelarii już nie otrzymali. Mateusz Lisowski zdobył bramkę, wyrównał stan spotkania i wywołał wielką radość w obozie MOKSu. W drugiej części rywalizacji gra wyraźnie się zaostrzyła i sędziowie musieli zacząć napominać graczy żółtymi kartkami. Pierwszy z tego powodu do protokołu wpisał się Marcin Czech. Słoneczny Stok dzięki zdobytej bramce poczuł wiatr w żaglach i ruszył bardzo mocno do ataku, stosując również pressing podczas próby odbioru piłki. Im dłużej trwał mecz to śmielej goście korzystali z gry w przewadze. Od dwudziestej siódmej minuty ich bramkarz praktycznie 80% czasu gry znajdował się na połowie Słomniczan, często decydując się na oddawanie strzałów po których interweniować musiał Lasik. Trener Citko cały czas mobilizował swoich zawodników, pobudzając ich do ciągłych ataków. Ci natomiast bardzo mocno wzięli sobie do serca rady swojego szkoleniowca i nie strudzenie atakowali bramkę LEXA co chwila będąc w dogodnej sytuacji lub oddając groźny strzał. W barwach gospodarzy najlepszą szansę w tej fazie meczu na bramkę miał Wędzony ale nie skierował on futsalówki do bramki po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Niemoc strzelecką obu drużyn przerwał kapitan Słomniczan – Marcin Czech, który po przejęciu piłki pewnie trafił z własnej połowy do pustej bramki MOKSu. Minutę później wynik rywalizacji ustalił Roman Vakhula ambitnie, na wślizgu dobijając strzał kolegi z drużyny. Ostatnie trzy minuty upłynęły pod znakiem ataków gości, którzy chcieli jeszcze spróbować zmniejszyć straty i być może wywieź nawet jakieś punkty ze Słomnik jednak nie udało im się to i ostatecznie przegrali 2-4.