Drugi domowy mecz. W sobotę gramy z AZS UŚ.

Po dwóch wyjazdowych potyczkach z których przywieźliśmy trzy punkty, w sobotę wracamy do własnej hali aby walczyć o dopisanie kolejnych! Naszym rywalem będzie znany nam już AZS UŚ Katowice.

W poprzednim sezonie rywalizowaliśmy z "akademikami" w rozgrywkach Pucharu Polski. Mecz odbywał się w naszej hali i zakończył się triumfem LEX Kancelarii 3-2. Nie mamy nic przeciwko aby w sobotę było podobnie!

Katowiczanie mają na swoim koncie dwa rozegrane spotkania. W pierwszej kolejce ulegli na własnym parkiecie liderowi z Torunia 1-4, tydzień później wygrali w Pniewach z tamtejszym Red Dragons 3-2. W miniony weekend mieli grać z Rekordem Bielsko Biała jednak ze względu na udział Rekordzistów w UEFA Futsal Cup mecz został przełożony. Podopieczni Pawła Machury w tym czasie jednak nie próżnowali. Rozegrali mecz kontrolny z drużyną Siemianowic, który wygrali pewnie 5-0. Spośród czterech zdobytych przez AZS bramek w tym sezonie aż połowa była trafieniami samobójczymi rywali. Pozostałe zdobyli – Kamil Musiał oraz Daniel Wojtyna.

My natomiast wracamy do Słomnickiej hali po dwóch bardzo ciężkich wyjazdowych bojach. Można powiedzieć, że te dwa spotkania były prawdziwym „chrztem bojowym” naszej drużyny w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Do rywalizacji przystępujemy z czwartego miejsca z dorobkiem sześciu punktów. W chwili obecnej naszymi najlepszymi snajperami są Marcin Czech, Roman Vakhula oraz Dominik Solecki którzy trafiali do bramki rywali po dwa razy.

Oczywiście do sobotniego meczu przystępujemy z planem utrzymania naszej twierdzy, która w rozgrywkach ligowych nie została jeszcze zdobyta przez nikogo. Mamy nadzieję, że podobnie jak w pierwszym starciu z Solnym Miastem będziemy mogli liczyć na tak świetne wsparcie z trybun! Wasza pomoc będzie nam niezmiernie potrzebna do odniesienia sukcesu!

Zachęcamy do przyjścia na mecz całymi rodzinami. Podczas sobotniej potyczki z AZS UŚ Katowice będzie kontynuowana akcja kolekcjonowania kart z podobiznami zawodników LEX Kancelarii Słomniki skierowana do naszych najmłodszych fanów!

Kilka słów komentarza przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: AZS to silna drużyna, o bardzo dobrych warunkach fizycznych z którymi zawsze bardzo trudno się gra, zwłaszcza jeżeli nie uda się pierwszemu strzelić bramki. Kibice kojarzą tą drużynę z naszego pojedynku w Pucharze Polski aczkolwiek podejrzewam, że sobotnia potyczka nie będzie w niczym przypominała meczu z początku tego roku. Naszym atutem na pewno będzie hala pełna kibiców, na której nie mamy w zwyczaju gubić punktów. Dlatego sądzę, że przy pełnym zaangażowaniu i co raz lepszej grze uda nam się wygrać po raz trzeci w tym sezonie.

Oto jak wyglądał nasz poprzedni pojedynek z AZS UŚ Katowice. Rozegrany 25.02.2017r:

4 Kolejka Futsal Ekstraklasy

21.10.2017r