Dublet Polski z Gruzją.

W miniony poniedziałek oraz wtorek swoje dwa ostatnie mecze w tym roku grała reprezentacja Polski w futsalu. Na zakończenie tego historycznego roku podejmowała na własnym terenie reprezentację Gruzji.

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego odnieśli dwa zwycięstwa. W poniedziałek w Bełchatowie wygrali z rywalami 4:2 we wtorek natomiast przy ponad 5000 kibiców w Częstochowskiej hali triumfowali 3-1.

W obu meczach wystąpił nasz zawodnik – Dominik Solecki!

Dwa zwycięstwa cieszą, szczególnie że Gruzja również brała udział w barażach do mistrzostw Europy. Jednak największym sukcesem były same spotkania, ich oprawa i ilość kibiców na trybunach. Szkoda, że tylko jedno (środowe) było transmitowane w telewizji.

Teraz reprezentanci wracają do ligowych pojedynków. Następne powołania wysłane przez selekcjonera będą tymi ostatecznymi, których dokona przed mistrzostwami Europy.

04.12.2017r Bełchatów

Polska – Gruzja 4:2

Mikołaj Zastawnik 13, 13, Sebastian Wojciechowski 34, 38 - Nika Kurtanidze 12, Murtaz Kakabadze 13

05.12.2017r Częstochowa

Polska – Gruzja 3:1

Sebastian Wojciechowski 22, Tomasz Lutecki 33, Mikołaj Zastawnik 37 - Arczil Sebiskweradze 34

Skład reprezentacji Polski na te spotkania:

1. Michał Kałuża - 4. Michał Marek, 7. Mikołaj Zastawnik, 9. Tomasz Lutecki, 11. Artur Popławski. Grali także: 12. Norbert Jendruczek - 2. Michał Kubik, 3. Mateusz Cyman, 5. Robert Gładczak, 6. Adrian Citko, 8. Dominik Solecki, 10. Marcin Mikołajewicz, 13. Tomasz Kriezel, 15.Sebastian Wojciechowski.