Futsal Nowiny kolejnym rywalem podczas przygotowań.

W piątkowy wieczór na naszą drużynę czeka kolejny sprawdzian w drodze do zbliżającego się powoli startu Futsal Ekstraklasy. O godzinie 20.00 zmierzymy się we własnej hali z dobrze nam znaną z pierwszoligowych parkietów drużyną Futsal Nowiny. Będzie to prawdopodobnie ostatni mecz LEX Kancelarii we własnej hali przed pierwszą kolejką FE. Za tydzień podopieczni Miłosza Kocota wezmą udział w turnieju Futsal Masters a we wrześniu zagrają wyjazdowy sparing z Gattą Zduńska Wola.

W zeszłym sezonie nasi najbliżsi rywale zajęli ósme miejsce w naszej grupie pierwszej ligi. Udało im się wygrać pięć spotkań oraz trzy zremisować. Z parkietu schodzili jako przegrani ośmiokrotnie. Bilans bramkowy uzyskany podczas poprzedniego sezonu wyniósł 52 strzelone oraz 89 straconych goli. Oba bezpośrednie spotkania pomiędzy drużynami kończyły się zwycięstwami LEXA. W grudniu we własnej hali pokonaliśmy rywali z Nowin 6-2, kwietniowy rewanż zakończył się jeszcze bardziej okazałą wygraną 8-1.

Drużyna z województwa świętokrzyskiego swoje przygotowania rozpoczęła dwa tygodnie temu i ma na swoim koncie już rozegrany turniej. W miniony weekend wzięli udział w trzeciej edycji Lublin Futsal Cup. Rozegrali tam cztery spotkania: z Akademickim Mistrzem Polski AZS UW Warszawa (3:3), vice - mistrzem Polski Gatta Activie Zduńska Wola (0:0), Amatar Brześć z Białorusi (4:6) oraz z beniaminkiem Futsal Ekstraklasa MOKS Słoneczny Stok BIałystok (1:4). Podczas turnieju dostępu do bramki drużyny z Nowin strzegł Michał Kozub – który przebywa aktualnie u nich na testach.

Piątkowe spotkanie będzie piątym test-meczem jaki rozegrają podopieczni Miłosza Kocota. Po raz drugi będą mogli zaprezentować się przed własną publicznością. Rywal ma bardzo młody, ambitny skład który będzie chciał sie pokazać z jak najlepszej strony na tle naszych doświadczonych zawodników. Zapowiada się zatem bardzo ciekawy sparing!

Mecz towarzyski

LEX Kancelaria Słomniki – Futsal Nowiny