Kolejny sprawdzian. W piątek zagramy z Clearexem

Zawodnicy LEX Kancelarii Słomniki pomimo bardzo intensywnego poprzedniego tygodnia nie mają zamiaru zatrzymać się w przygotowaniach i grach kontrolnych ani na chwilę. Rywalizacją kończącą bieżący mikrocykl będzie sparing we własnej hali z drużyną Clearexu Chorzów. Po spotkaniu z mistrzem Polski oraz mistrzem Słowacji przyszedł więc czas na sprawdzenie swoich umiejętności na tle zdobywcy Pucharu Polski.

Chorzowianie mieli świetni finisz poprzednich rozgrywek. Rzutem na taśmę zagwarantowali sobie grę w górnej szóstce co ostatecznie zaowocowało czwartym miejscem na koniec sezonu. Jeszcze lepiej podopieczni Mirosława Miozgi poradzili sobie w rozgrywkach pucharowych. Gdzie po bardzo zaciętym dwumeczu pokonali Rekord Bielsko-Biała i zostali triumfatorami rozgrywek. Warto przypomnieć że Clearex to legenda Polskiego futsalu – pięciokrotni mistrzowie Polski, czterokrotni zdobywcy Pucharu Polski oraz liderzy tabeli wszech czasów Futsal Ekstraklasy ( wcześniej I liga ).

Przed sezonem do drużyny prowadzonej przez Mirosława Miozgę dołączył Maciej Mizgajski ( ostatnio Piast Gliwice ). Chorzowianie rozstali się natomiast z Pawłem Pstrusińskim i Damianem Purolczakiem oraz Danielem Wojtyną i Damianem Fickiem. W składzie posiadają wielu doświadczonych i utalentowanych zawodników. Wystarczy wspomnieć, że na najbliższe zgrupowanie kadry narodowej aż czterech graczy Clereaxu dostało powołanie. Są to: Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Robert Gładczak i wspomniany już Maciej Mizgajski.

Spotkanie będzie pierwszym meczem kontrolnym rozegranym we własnej hali. Zawodnicy LEX Kancelarii będą mogli wystąpić w roli gospodarza jako drużyna Ekstraklasowa. Oczywiście mecz będzie potraktowany podobnie jak poprzednie jako kolejna szansa do uzyskania materiału szkoleniowego. Zostanie rozegrany w systemie 2 x 30 minut czasu nie zatrzymywanego lub 3 x 20 minut czasu nie zatrzymywanego – wszystko ustalą trenerzy przed spotkaniem. Planowana godzina rozpoczęcia meczu to 19.15.

Sparing

LEX Kancelaria Słomniki – Clearex Chorzów