Krajobraz po sparingach.

W minioną sobotę wyjazdowym meczem z Gattą Zduńska Wola, wygranym 2-1, zakończyliśmy sparingi przed sezonowe. Dziesięć gier kontrolnych w tym udział w turnieju Beyer Futsal Masters 2017 mają za sobą podopieczni Miłosza Kocota. Doświadczenie, zgranie i wnioski wyniesione z tych spotkań mają zaprocentować już niebawem podczas rywalizacji w Futsal Ekstraklasie.

Rywale podczas przygotowań byli bardzo różni. Test mecze dobrane były tak aby zespół mógł się sprawdzić w różnych warunkach gry, przeciwko rywalom prezentującym różny poziom oraz styl gry.

Spośród drużyn z którymi przyszło nam się zmierzyć sześć było z Polski, cztery z zagranicy. Po jednej z Czech, Słowacji, Hiszpanii oraz Finlandii. Polskie drużyny natomiast w połowie reprezentowały Futsal Ekstraklasę a w drugiej I ligę grupę południową.

Mimo iż najważniejszym celem spotkań było uzyskanie materiału szkoleniowego i sprawdzenie założeń ćwiczonych podczas treningów LEX Kancelaria w każdej z rywalizacji grała o zwycięstwo. Dzięki takiemu podejściu udało się nie przegrać żadnego ze sparingów.

Oto komplet wyników gier kontrolnych:

Rekord Bielsko Biała – LEX Kancelaria Słomniki 6:8

Gwiazda Ruda Śląska – LEX Kancelaria Słomniki 4:5