Majowe plany LEX Kancelarii

Kwiecień przyniósł zespołowi LEX Kancelarii Słomniki intensywną końcówkę sezonu zakończoną dwoma sukcesami w postaci mistrzostwa I ligi futsalu i awansu do Futsal Ekstraklasy oraz zwycięstwa w rozgrywkach KLF. Mimo, że najważniejsza część sezonu za nami – cele postawione przed drużyną zostały wypełnione w stu procentach nie oznacza to końca treningów podopiecznych Miłosza Kocota.

W maju zawodnicy będą dalej trenować. Oczywiście nie będą to już tak intensywne treningi jak to miało miejsce do tej pory. Sztab trenerski ma zamiar skupić się na spokojnym roztrenowaniu zawodników, którzy świetnie wywiązywali się cały sezon ze swoich zadań. Drużyna będzie bardziej skupiała się na treningach technicznych niż siłowych. Zawodnicy maja spokojnie przejść od fazy ciężkich treningów do pełnego odpoczynku od futsalu, który nastąpi w czerwcu.

LEX Kancelaria ma do rozegrania w tym sezonie jeszcze jeden oficjalny mecz. Odbędzie się on 8 maja w Zielonkach w ramach ostatniej kolejki Ekstraklasy KLF a przeciwnikiem będzie Metal Odlew. To spotkanie będzie wieńczyło cały sezon zmagań w krakowskiej lidze.

Swoje treningi kontynuuje również żeńska sekcja. Tak jak wspominaliśmy ostatnio dziewczyny systematycznie trenują pod okiem sztabu szkoleniowego powoli przygotowując się do nowego sezonu w którym ponownie będą walczyły o tak dobre, a być może nawet lepsze, wyniki jak w minionym sezonie.