Młodzieżowe mistrzostwa Polski nie dla nas.

W dniu wczorajszym w Bochni odbył się turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, które walczyły o dwa miejsca premiowane grą w grudniowym turnieju finałowym w Łęczycy. Oprócz LEX Kancelarii udział wzięły zespoły BSF Bochnia (gospodarz), Solne Miasto Wieliczka oraz UEK Kraków.

Młodzież LEXA prowadzona przez trenera Krzysztofa Kusie przystępowała do rywalizacji z aspiracjami awansu. Oczywiście dużą niewiadomą była postawa młodzieży w starciu z pozostałymi drużynami jednak cel nie mógł być inny niż najwyższy możliwy.

Niestety parkiet zweryfikował wszystko. Turniej w kontekście wyników nie był dobry. Rozpoczął się od przegranego 0-3 meczu z Solnym Miastem, potem niekorzystnie ułożony terminarz nie ułatwił nam wyciągnięcia wniosków gdyż z gospodarzem graliśmy od razu po zakończeniu pierwszego spotkania, Drużynie z Bochni ulegliśmy 1-3, bramkę dla podopiecznych Krzysztofa Kusi zdobył Szymon Kwiecień.

Do ostatniego meczu przystępowaliśmy wiedząc, że nie mamy szans na awans. Jednak walczyliśmy do samego końca chcąc po pierwsze zostawić po sobie dobre wrażenie, po drugie zgodnie z duchem sportowej rywalizacji grać o zwycięstwo w każdym meczu. Nie udało się zainkasować trzech punktów na koniec, jedynie remis po golu kapitana – Dawida Porębskiego. Remis ten oznaczał, że z drugiego miejsca awansował zespół Solnego Miasta. Cały turniej wygrała BSF Bochnia.

Wynik na pewno nas nie zadowolił. Jednak w turniejach młodzieżowych najważniejsze jest szkolenie zawodników do pierwszej drużyny. Rok temu również nie udało się awansować do turnieju finałowego jednak z zespołu U20 aż trzech zawodników trafiło do pierwszej drużyny. Dawid Porębski, który teraz jest jednym z trzech najlepszych strzelców LEXA, wypożyczony do Nowin Michał Kozub oraz Andrzej Filipek, który występował w naszych barwach w pierwszej lidze. Liczymy, że z obecnej młodzieży również ktoś wskoczy do seniorów.