Po punkty do Łodzi. LEX zagra z Malwee.

W sobotę na wyjazdowy szlak ponownie wyruszy LEX Kancelaria Słomniki. Po czterech kolejnych spotkaniach rozegranych we własnej hali, dwóch w I lidze oraz dwóch w Pucharze Polski, podopieczni Miłosza Kocota zmierzą się w sobotę o godzinie 19.00 z Malwee Łódź. Rywalizacja ta będzie rozgrywana w ramach dziewiętnastej kolejki I ligi grupy południowej, w środę awansem odbył się mecz pierwszy mecz tej serii gier pomiędzy GKS-em Tychy oraz Orłem Jelcz-Laskowice. Goście wygrali 7:2 przez co zepchnęli w chwili obecnej nasz zespół na trzecie miejsce w tabeli. Wygrana w sobotnim spotkaniu pozwoli Słomniczanom powrócić na drugie miejsce w tabeli i ponownie wywrzeć presję na grającą dzień później Gwiazdę Ruda Śląska.

Drużyna Malwee zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych szesnastu spotkaniach zgromadzili na swoim koncie czternaście punktów na co złożyły się cztery wygrane, dwa remisy oraz dziesięć porażek. Podczas tych spotkań Łodzianie zdobyli 49 bramek a stracili 63. Zdecydowaną większość, bo aż 10 punktów drużyna Malwee zdobyła we własnej hali gdzie do tej pory zanotowała trzy wygrane, jeden remis oraz cztery porażki. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krystian Pomykała, który trafiał do siatki rywali piętnastokrotnie. Pierwsze spotkanie rozgrywane w Słomnikach zakończyło się wygraną LEXA 5:1 a bramki dla naszego zespołu zdobywali: Marcin Czech, Adam Wędzony, Adam Przeniosło, Robert Ślęczka oraz Kamil Piwowarski.

Podopieczni Miłosza Kocota przygotowują się do spotkania pełni pozytywnej energii, którą dała im wygrana na GKS-em Tychy. Wygrana ta pozwoliła odetchnąć zawodnikom i wyrzucić z głowy koszmary drugich połów z Berlandem Komprachcice oraz Futsal Team Brzeg. Spotkania wyjazdowe zawsze są trudniejsze niż te domowe ale nasi zawodniczy pokazali już w tej rundzie, że potrafią wywieź komplet punktów z takich twierdz jak Jelcz-Laskowice czy też Ruda Śląska. Cel na sobotę może być więc tylko jeden – zwycięstwo.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: Nie patrzymy na miejsce w tabeli zespołu z Łodzi bo jest nieadekwatne do ich umiejętności. Nawet w pierwszym meczu mimo wysokiego jak na nas wyniku postawili nam poprzeczkę bardzo wysoko. Szanujemy naszego przeciwnika, wiemy jednak że nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów i do Łodzi jedziemy z jasnym celem dopisania kolejnych trzech punktów do tabeli. O zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo ale wierzymy w swoje umiejętności.

I Liga Grupa Południowa

Sobota 25.03.2017r Godz. 19.00