Podbijając kolejne twierdzę. LEX pokonuje Gwiazdę.

W minioną niedzielę swój mecz na szczycie pierwszej ligi grupy południowej rozgrywali Panowie. W wyjazdowym spotkaniu rzucili rękawice Gwieździe Ruda Śląska. Zespół ten był dotychczas nie pokonany na własnym terenie, co więcej nie zgubił on wcześniej punktów na swoim parkiecie. Naszych zawodników czekało nie lada wyzwanie, lecz już wcześniej - chociażby w Jelczu pokazali, że takie wyzwania tylko dodatkowo ich mobilizują.

Od początku wiadomym było, że rywalizacja będzie zacięta i o ewentualnym zwycięstwie którejś z drużyn zadecyduje jedna ewentualnie dwie bramki. Drużyna Gwiazdy przed rozpoczęciem meczu miała pięć punktów przewagi nad naszym zespołem i remis był dla nich dopuszczalną opcją. Jednak od początku widać było, że podział punktów nie jest celem żadnej ze stron. Obie drużyny dążyły do zdobycia bramki i wyjścia na prowadzenie. Oprócz głównego pojedynku między Gwiazdą a LEX Kancelarią odbywał się również mniejszy, indywidualny pomiędzy dwoma najlepszymi strzelcami ligi - Sebastianem Gielzą oraz Adamem Przeniosło. W szesnastej minucie to nasz zawodnik wyprowadził pierwszy cios wykorzystując podanie Adama Wędzonego jednocześnie otwierając wynik spotkania. Przed przerwą drugą bramkę dla LEX-a zdobył Podobiński dzięki czemu podopieczni Miłosza Kocota schodzili na przerwę w bardzo dobrej sytuacji.

Wszyscy w drużynie ze Słomnik wiedzieli jednak, że druga połowa będzie jeszcze trudniejsza ponieważ Gwiazda ruszy od początku do ataku chcąc jak najszybciej zmniejszyć straty. Prognozy te niestety sprawdziły się w 100%. W dwudziestej trzeciej minucie Hyży zdobywa kontaktową bramkę mimo wcześniejszych heroicznych obron broniącego naszej bramki Zachariasza. Cztery minuty później akcję gospodarzy na słupku zamyka Naleśnik wyrównując stan wynik rywalizacji. Po tej bramce wszystko w praktyce rozpoczęło się od nowa. Na szczęście nasi zawodnicy znani są z tego, że potrafią wyjść obroną ręką z trudnych sytuacji. Zaraz po rozpoczęciu się trzydziestej pierwszej minuty Leszczak wyprowadził nas na prowadzenie, którego jak się później okazało już nie oddaliśmy. Mimo skomasowanych ataków Gwiazdy w końcówce spotkania nasz zespół wytrzymał tą presję i "dowiózł" do końca korzystny dla siebie rezultat.

LEX Kancelaria Słomniki pokonała Gwiazdę Ruda Śląska 3:2 zdobywając kolejną po Jelczu- Laskowicach twierdzę. To właśnie nasz zespół jako pierwszy pokonał we własnej hali Orła a teraz Gwiazdę. Można powiedzieć, że podopieczni Miłosza Kocota powoli zaczynają się specjalizować w zdobywaniu twierdz na pierwszoligowej, futsalowej mapie Polski! Wygrana ta pozwoliła LEXowi zmniejszyć stratę do rywali do zaledwie dwóch punktów. Sprawa bezpośredniego awansu do Ekstraklasy pozostaje dalej otwarta.

Gwiazda Ruda Śląska - LEX Kancelaria Słomniki 2:3 ( 0:2 )

Gwiazda Ruda Śląska:Waszka Barteczka – Działach, Naleśnik, Gielza, Piasecki – Mzyk, Hyży, Opeldus, Kowaluk, Jagodziński, Tukaj, Kryger

Lex Kancelaria Słomniki:Zachariasz Machlowski – Wędzony, Czech, Pater, Przeniosło – Leszczak, Nocoń, Musiał, Ząbek, Porębski, Ciałowicz, Klim, Podobiński.

Bramki dla Gwiazdy: Hyży '24, Naleśnik '27

Bramki dla LEXA: Przeniosło '16, Podobiński '19, Leszczak '31