Poznajmy naszych rywali - AZS UG Gdańsk

Podstawowe informacje:

Nazwa: Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego

Data założenia: 2000r

Największe sukcesy: 7 miejsce w Futsal Ekstraklasie ( 2014 )

Ostatni sezon: 10 miejsce w Futsal Ekstraklasie, Ćwierćfinał Pucharu Polski

Najlepszy strzelec ostatniego sezonu: Tomasz Kriezel - 10 trafień w lidze

Trener: Wojciech Pawicki

Odległość od Słomnik: 540km

Baraże dały utrzymanie

Akademicy z Gdańska zajęli w minionym sezonie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli gromadząc na swoim koncie ostatecznie 19pkt. Wynik ten zmuszał ich do walki o utrzymanie się w Futsal Ekstraklasie poprzez baraże z pierwszoligowym Constractem Lubawa. Gdańszczanie pewnie pokonali w dwumeczu niżej notowanych rywali ( wygrana 5-0 na wyjeździe oraz porażka 3:4 u siebie ) i utrzymali się w rozgrywkach.

Tylko my i Gdańsk

Wspominaliśmy już o tym podczas prezentacji AZS UŚ Katowice ale warto powtórzyć. W przyszłym sezonie tylko AZS UG Gdańsk oraz nasz zespół będą miały swoich reprezentantów na najwyższym szczeblu rozgrywek futsalu zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet. Akademicy zakończyli poprzedni sezon na 10 miejscu, ich koleżanki odpadły w ćwierćfinale Ekstraligi. Nasi zawodnicy wywalczyli mistrzostwo I ligi grupy południowej podczas gdy nasza żeńska sekcja zajęła czwarte miejsce w Polsce. Można uznać że sezon zakończył się remisem. Zobaczymy czy w przyszłym sezonie któraś z drużyn wygra ten mieszany pojedynek ;)

Ciężki los beniaminków

Poprzedni sezon pokazał że beniaminkowie Ekstraklasy nie mają łatwo. W niedawno zakończonym sezonie beniaminkami byli Solne Miasto Wieliczka oraz właśnie AZS UG Gdańsk. Drużyna z Małopolski zajęła jedenaste miejsce w tabeli i spadła do pierwszej ligi, Gdańszczan przed tym losem uratowały wygrane baraże. Przeskok między I ligą a FE jest bardzo duży. Świadczy o tym chociażby styl w jakim Akademicy wygrali pierwszą ligę w sezonie 2015/2016. W dwudziestu dwóch spotkań zdobyli 61 punktów wygrywając przy tym wszystkie jedenaście domowych spotkań. Dla porównania w Ekstraklasie zdobyli 19 punktów w 27 meczach.

Niechlubna „100” AZS-u

AZS UG Gdańsk jest jedynym obok Red Devils Chojnice zespołem, który podczas sezonu stracił ponad 100 bramek ( Głogowianie stracili równe 100 ). Bramkarze Akademików wyciągali piłkę z siatki 104 razy. W zdobywaniu punktów pomagała im ofensywna, która trafiała do bramki rywali 84 razy co było piątym wynikiem w lidze. Można więc uznać że Gdańszczanie stosują taktykę mówiącą że najlepszą obroną jest atak :)