Remis i porażka ze Słowenią

Reprezentacja Polski w futsalu ma za sobą listopadowe zgrupowanie oraz towarzyski dwumecz ze Słowenią. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński zebrał kolejną dawkę informacji na temat formy zawodników oraz jak odpowiadają oni jego koncepcji.

Zgrupowanie rozpoczęło się w Warszawie, podczas jego trwania oprócz treningów zawodnicy mieli okazję być na Stadionie Narodowym podczas spotkania Polska – Urugwaj w trawiastej odmianie piłki. Jednak najważniejszym punktem był wyjazdowy dwumecz z reprezentacją gospodarzy nadchodzących mistrzostw Europy – Słowenią.

Pierwsze spotkanie rozegrane w poniedziałek zakończyło się remisem 6-6 a jedną z bramek dla Biało-czerwonych zdobył nasz zawodnik Dominik Solecki. Dzień później doszło do rewanżu w którym lepsi okazali się już Słoweńcy wygrywając 3-1. Osiemdziesiąt minut rywalizacji z gospodarzem mistrzostw Europy z czego połowa na hali gdzie będzie rozgrywany turniej było świetnym elementem przygotowań do największego wydarzenia w polskim futsalu od 2001 roku. Następnym etapem będzie kolejne zgrupowanie i sparing z Gruzją w grudniu bieżącego roku.

Pierwsze spotkanie:

Słowenia – Polska 6:6 (3:2)

Bramki dla Polski: Tomasz Kriezel 2, Michał Kubik, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Artur Popławski.