Sezon kobiecy tuż, tuż.

Treningi rozpoczęte już na początku września przez naszą sekcję żeńską miały i wciąż mają jeden jasny cel – jak najlepsze przygotowanie zespołu do sezonu Ekstraligi kobiet w którym podopieczne Bartłomieja Łukacza mają walczyć o poprawę wyniku z poprzednich rozgrywek. Początek sezonu zbliża się wielkimi krokami – już w weekend 11/12 listopada zostaną zainaugurowane rozgrywki! Dziś przedstawiamy kilka kluczowych informacji o nadchodzącym sezonie.

Po pierwsze system rywalizacji pozostaje bez zmian. Rozgrywki Ekstraligi Kobiet będą przeprowadzane w dwóch grupach – północnej oraz południowej. W każdej z nich wystąpi sześć drużyn. Będą one rywalizować między sobą systemem mecz i rewanż. Najlepsza czwórka awansuje do play-off, piąta drużyna zagra baraż o utrzymanie w Ekstralidze a najsłabsza opuści jej szeregi. Drużyny, które zakwalifikują się do play-off zagrają następującym systemem :

1 Miejsce z południa – 4 Miejsce z północy

2 Miejsce z południa – 3 Miejsce z północy

3 Miejsce z południa – 2 Miejsce z północy

4 Miejsce z południa – 1 Miejsce z północy

Zwycięzcy tych par zagrają w dwudniowym turnieju Final Four, który podobnie jak w poprzednim sezonie wyłoni mistrza Polski w Futsalu Kobiet!

Oto składy poszczególnych grup.

Północna:

AZS UAM Poznań

AZS AWF Warszawa

Kotwica Kórnik

AZS UG Gdańsk

Żyrardowianka Żyrardów

AZS UW Warszawa

Południowa:

AZS UJ Kraków

TS ROW Rybnik

LEX Kancelaria Słomniki

Rolnik Głogówek/Biedrzychowice

GOL Częstochowa

GTS Bojszowy

Na koniec warto przypomnieć, że cała czwórka zespołów która w ubiegłym sezonie brała udział Final Four pochodziła z grupy południowej. Czy i w tym roku będziemy świadkami podobnej dominacji tej części Polski ? Przekonany się w marcu 2018!

Ramowy terminarz rozgrywek Ekstraligi Kobiet 2017/2018

1 Kolejka – 11/12 Listopada