Sierpniowe plany LEX Kancelarii

Poniedziałkowym treningiem zakończą swój pierwszy miesiąc przygotowań zawodnicy LEX Kancelarii Słomniki. Lipiec upłynął naszym graczom pod znakiem testów, badań oraz ciężkiego treningu podczas którego skupili się głównie na aspektach biegowych oraz siłowych.

Przemeblowana i wzmocniona drużyna ze Słomnik rozpoczęła przygotowania do sezonu jako pierwsza. Po serii badań, testów oraz sprawdzianów mających dać jak najwięcej informacji sztabowi na temat stanu zdrowia, możliwości poszczególnych futsalistów przystąpiono do treningów. Pierwszy tydzień był czasem wprowadzenia i adaptacji nowych twarzy. Jednak już od 17 lipca drużyna wskoczyła na oczekiwane wysokie obroty. Oczywiście nie był to jednorazowy skok na głęboką wodę a spokojne, systematyczne i dobrze zaplanowane działanie.

Końcowym akcentem miesiąca był pierwszy sparing drużyny z Rekordem Bielsko Biała, który tak jak podkreślaliśmy już wielokrotnie przyniósł trenerom ogrom materiału.

Nadchodzący miesiąc będzie dla podopiecznych Miłosza Kocota jeszcze bardziej intensywny. Oprócz jednostek treningowych odbywanych w Słomnikach nasi gracze rozegrają aż 5 sparingów. Zwieńczeniem sierpnia będzie rozpoczynający się w jego ostatnim dniu turniej Futsal Masters.

Jaka trener Miłosz Kocot ocenia miniony miesiąc?

W lipcu bardzo dużo pracowaliśmy nad formą fizyczną i odbiło się to na formie czysto sportowej. Widać, że chłopcy bardzo ciężko trenowali i robią podbudowę pod to co będzie się działo w sezonie.

Jak będzie natomiast wyglądał sierpień?

W sierpniu będziemy mieli już o wiele więcej zajęć stricte taktycznych, więcej jednostek z piłką jednak nie zapominamy również o kontynuacji przygotowań motorycznych i siłowych. Tak jak lipiec podsumowaliśmy sparingiem z Rekordem, tak podsumowaniem sierpnia będzie turniej Futsal Masters we Wrocławiu.

Pełna lista sparingów na miesiąc sierpień:

04.08.2017r – Gwiazda Ruda Śląska – Wyjazd

05.08.2017r – Slov-Matic Bratysława - Wyjazd