Świeżość i doświadczenie. Mieszanka LEXA

Do startu rozgrywek Futsal Ekstraklasy zostało już mniej niż pięćdziesiąt dni. Wszystkie drużyny rywalizujące na tym poziomie rozpoczęły swoje przygotowania. My już nie możemy doczekać się naszego inauguracyjnego spotkania, którym to będą derby Małopolski z drużyną Solnego Miasta Wieliczka. Dla naszej drużyny i wielu zawodników będzie to debiut w Futsal Ekstraklasie i na tak wysokim poziomie. Jednak spora część kadry ma za sobą masę rozegranych spotkań o wielką stawkę. Taka mieszanka rutyny, doświadczenia i świeżości będzie stanowić tegoroczną podstawę LEX Kancelarii!

13 Mistrzostw Polski, 14 Pucharów Polski oraz 7 Superpucharów mają na swoim koncie wszyscy nasi zawodnicy. Doświadczona cześć „naszej mieszanki” może poszczycić się naprawdę bardzo pokaźną ilością tytułów. Dokładając do tego spotkania w reprezentacjach swoich krajów ( Polska & Ukraina ) oraz w UEFA Futsal Cup mamy obraz jak duże doświadczenie, ogranie oraz jak wysoki poziom oni reprezentują.

Drugą część tytułowej mieszanki stanowią zawodnicy dopiero wchodzący na najwyższy futsalowy poziom ale którzy już pokazali się z dobrej strony w poprzednim sezonie. Vice król strzelców pierwszej ligi grupy południowej – Adam Przeniosło, dynamiczny i przebojowy – Adam Wędzony, MVP swojej grupy eliminacyjnej do młodzieżowych mistrzostw Polski – Dawid Porębski czy też Sebastian Leszczak, który w trakcie jednej rundy był wstanie zdobyć piętnaście bramek.

Podobna sytuacja występuje w naszym sztabie szkoleniowym, gdzie młodego i dopiero wchodzącego w roli trenera na futsalowe salony – Miłosza Kocota wspiera o wiele bardziej doświadczony Krzysztof Kusia.

Ta mieszanka ma pokazać się z jak najlepszej strony w bieżącym sezonie i walczyć o jak najwyższe cele. Jednak oprócz doświadczenia i świeżości aby odnieść sukcesy potrzebny będzie nam jeszcze jeden element, który był arcyważny podczas rozgrywek pierwszej ligi. Jest to wasze wsparcie! To wy drodzy kibice byliście na każdym meczu naszym szóstym zawodnikiem, który pozwolił nam stworzyć z Hali w Słomnikach twierdzę gdzie nie zaznaliśmy porażki w I lidze. Wspieraliście nas również na wyjazdach dzięki czemu byliśmy wstanie przywozić punkty z bardzo trudnych spotkań. Liczymy, że również w nadchodzącym sezonie wspólnie zapiszemy kolejną piękną kartkę historii LEX Kancelarii!