Tym razem Trójmiasto. Wyjazd do Gdańska

Jeden weekend przerwy to maksimum na jakie mogą liczyć zawodnicy Futsal Ekstraklasy a wraz z nimi podopieczni Miłosza Kocota. W najbliższą sobotę wracają do bojów o ligowe punkty. Po trudnym spotkaniu i porażce z Rekordem Bielsko Biała, która była pierwszą we własnej hali. Futsalistów ze Słomnik czeka kolejny daleki wyjazd i ciężki pojedynek – tym razem z AZS UG Gdańsk.

Akademicy idąc za bardzo dziwnym trendem występującym w tym sezonie w lidze więcej punktów zdobyli na wyjazdach. Co więcej – zdobyli WSZYSTKIE swoje punkty grając w delegacjach. Oczywiście, należy w tym miejscu zaznaczyć że w roli gospodarza grali dotąd zaledwie dwukrotnie jednak oba te mecze przegrali W pierwszej kolejce 0-6 z Piastem Gliwicem oraz w szóstej 3-4 z Red Dragons Pniewy. Punkty na swoje konto dopisywali natomiast w Wieliczce gdzie wygrali 8-4, w Chorzowie po remisie 3-3 oraz w Szczecinie pokonując miejscową Pogoń 4-3.

Zespół z Gdańska, podobnie jak nasza drużyna, wysłał na zgrupowanie reprezentacji Polski dwóch zawodników – Mateusza Cymana oraz grającego trenera Wojciecha Pawickiego. Ich najlepszym strzelcem jest Maciej Osłowski z sześcioma trafieniami na koncie. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie zaliczył w meczu drugiej kolejki przeciwko Solnemu Miastu Wieliczka.

Przerwa w rozgrywkach była potrzebna naszej drużynie, która po meczu z Rekordem Bielsko Biała mogła odpocząć oraz wyciągnąć wnioski płynące z tej lekcji. Do tej pory z dwóch dalekich wyjazdów do Szczecina i Pniew wracaliśmy z tarczą, przywożąc do Słomnik komplet punktów. Do Gdańska jedziemy z podobnym nastawieniem. Celem jest zdobycie trzech punktów i trzymanie kontaktu z czołówką. Oczywiście wiemy jak trudny będzie to mecz, podobnie jak trzy tygodnie temu Red Dragons, tak w sobotę AZS będzie próbował po raz pierwszy dopisać punkty przed własną publicznością co tylko dodatkowo ich zmobilizuje. My jednak jesteśmy pewnie swoich umiejętności.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: Przerwa na mecze reprezentacji była dla nas bardzo trudnym okresem. Postaramy się w Gdańsku wrócić na właściwe tory po porażce z Rekordem. Naszym celem będzie walka o trzy punkty, na pewno będzie to ciężkie spotkanie ale postaramy się pokazać naszą jakość.