Zrobić sobie prezent na Mikołajki! LEX - Piast

Ostatnie dwa spotkania w 2017 roku LEX Kancelaria zagra we własnej hali, pierwsze z nich odbędzie się już w ten piątek a rywalem będzie Piast Gliwice. Spotkanie będzie miało miejsce dwa dni po Mikołajkach oraz tydzień po porażce z Gattą więc będzie to świetna okazja aby sprawić sobie i kibicom prezent w postaci zwycięstwa nad drużyną prowadzoną przez Klaudiusza Hirscha. Oczywiście nie będzie to łatwe gdyż Piast będzie chciał odbić się po porażce z Rekordem 2-9 jednak naszym atutem będzie hala i mamy nadzieję wasze wsparcie!

Gliwiczanie zajmują obecnie piąta pozycję w tabeli. W dotychczas rozegranych dziesięciu spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 14 punktów, strzelili 23 a stracili 24 bramki. Aż dziewięć trafień zaaplikował im w ostatniej kolejce Rekord wygrywając wyjazdowe spotkanie dwa do dziewięciu. W zespole trenera Hirscha występuje obecnie dwóch zawodników systematycznie powoływanych do reprezentacji Polski. Są to występujący na pozycji piwota Przemysław Dewucki oraz bramkarz Michał Widuch. Piast w tym roku bardzo dobrze spisuje się w obronie (wyłączając mecz z Rekordem) – szkoleniowiec drużyny bardzo duży nacisk kładzie na odpowiednie przesuwanie się, pracę w obronie i zabezpieczenie dostępu do własnej bramki. W ataku prym wiodą natomiast Dewucki z siedmioma trafieniami i lewonożny Brazylijczyk Coutinho z czterema bramkami.

Nasz zespół przystąpi do meczu po wyjazdowej porażce z Gattą i może to być… dobrym omen! Ponieważ do tej pory podopieczni Miłosza Kocota po zaznanych porażkach zawsze „reagowali pozytywnie” i notowali wygrane. Po porażce z Clearexem wygraliśmy trzy mecze z rzędu, po przegranej z Rekordem – dwie. Jeśli podobnie będzie po porażce z Gattą to ostatnie dwa mecze w roku będą wygrane. Oczywiście nie mamy nic przeciwko temu aby taki scenariusz się sprawdził. Reprezentacyjnego bramkarza Widucha systematycznie będzie sprawdzać będący ostatnio „w gazie” Sebastian Leszczak, który ma na swoim koncie już osiem bramek.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: Rywalizacja z drużynami prowadzonymi przez trenera Hirsha zawsze jest dużym wyzwaniem. Piast charakteryzuje się dużym zdyscyplinowaniem taktycznym. Dodatkowo są dobrze wyszkoleni technicznie. Postaramy się w piątek pokazać, że potrafimy wygrywać z czołowymi drużynami w tej lidze. Liczymy na doping naszych kibiców, który będzie niezbędny do osiągnięcia tego celu.

Zapraszamy wszystkich fanów futsalu i sympatyków LEX Kancelarii do wspierania nas w kolejnym domowym spotkaniu. Tym razem odbędzie się ono w piątek wieczorem!

11 Kolejka Futsal Ekstraklasy

LEX Kancelaria Słomniki – Piast Gliwice