Co słychać u rywali?

Większość drużyn z którymi przyjdzie nam rywalizować w najbliższym sezonie Futsal Ekstraklasy rozpoczęła już przygotowania. Sprawdzamy jakie mają plany, do jakich doszło u nich zmian i czym mogą nas zaskoczyć w trakcie rozgrywek.

Rekord Bielsko-Biała

Rekordziści rozpoczęli treningi tydzień później niż nasz zespół. Związane jest to oczywiście z ich występem w rundzie eliminacyjnej UEFA Futsal Cup. Rywalami Rekordu w turnieju, który odbędzie się w dniach 23.08 – 26.08 w Danii będą mistrz tego kraju København Futsal, mistrz Grecji Doukas SAC oraz mistrz Irlandii Północnej – Belfast United. Zawodnicy z Bielska podobnie jak nasz zespół wezmą udział w turnieju Futsal Masters. Do drużyny prowadzonej przez Andrzeja Szłapę dołączyli reprezentant Polski – Michał Kubik oraz Czech Michal Seidlar, który był trzykrotnie wybierany najlepszym futsalistom w swoim kraju. Z zespołu odeszli natomiast Roman Vakhula, Radek Polasek oraz Igor Borowicz.

Gatta Active Zduńska Wola

Gatta w najbliższą sobotę rozegra swój pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego. We własnej hali zmierzą się z faworytem I ligi grupy południowej – Orłem Jelcz Laskowice. Na razie działacze ze Zduńskiej Woli nie poinformowali o żadnych zmianach kadrowych. Spodziewać więc się można, ze stawiają na spokój i stabilizację.

FC Toruń

Torunianie treningi wznowili we wtorek pierwszego sierpnia. W zespole brązowego medalisty poprzedniego sezonu doszło do kilku kluczowych zmian. Nowym trenerem został Łukasz Żebrowski, do zespołu dołączyli Marcin Mrówczyński oraz reprezentant Polski Tomasz Kriezel. Drużynę opuścił natomiast ze względów rodzinnych Cleverson.

Clearex Chorzów

Podopieczni Mirosława Miozgi przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczęli 31 lipca na własnych obiektach. Drużynę wzmocnił reprezentant Polski – Maciej Mizgajski, klub rozstał się natomiast z bramkarzami Pawłem Pstrusińskim i Damianem Purolczakiem oraz Danielem Wojtyną i Damianem Fickiem. Pierwszym sparing partnerem Chorzowian będzie nasz zespół. Przypomnijmy mecz ten odbędzie się już jutro o godzinie 19.15 w Hali Sportowej w Słomnikach.

Pogoń 04 Szczecin

Portowcy przeżyli w trakcie lipca bardzo dużą przebudowę zespołu. Z kadry, którą dysponowali w poprzednich rozgrywkach pozostało jedynie siedmiu zawodników. Trenera Łukasza Żebrowskiego zastąpił na tym stanowisku Oktawian Solecki ( brat naszego zawodnika Dominika ). W Szczecinie nie ukrywają, że ten sezon będzie dla nich trudny. Mimo to należy spodziewać się że będą potrafili zaskoczyć wyżej notowanych rywali.

Piast Gliwice

Piast podobnie jak FC Toruń swoje przygotowania rozpoczął pierwszego sierpnia. Poprowadził je nowy trener drużyny – Klaudiusz Hirsch. Z Gliwicami pożegnał się Maciej Mizgajski, do drużyny dołączyli natomiast Aleksander Waszka oraz Marek Bugański,

Red Dragons Pniewy

Smoki rozpoczęły przygotowania w miniony poniedziałek. Trener Łukasz Frajtag zgodnie z relacją oficjalnej strony drużyny narzucił bardzo wysokie tempo zajęć od samego początku. Pierwszymi dwoma sparingami zespołu będą mecze z Red Devils Chojnice oraz Constractem Lubawa. Warto zaznaczyć, że z drużyną Red Dragons pożegnał się bramkarz Maciej Foltyn, który powędrował do Orła Jelcz-Laskowice.

AZS UG Gdańsk

W przerwie z Gdańskiem pożegnali się Tomasz Kriezel (FC Toruń), Patryk Kubiszewski, Patryk Laskowski (obaj Red Devils Chojnice), Tomasz Musik. Drużyna jest otwarta na przyjście nowych twarzy i zaprasza futsalistów z trójmiasta do spróbowania swoich sił.

AZS UŚ Katowice

Drużyna z Katowic powolutku buduje swój skład na następny sezon. Na razie z drużyny płyną informacje w większości pozytywne. Do kadry, która w zeszłym sezonie zapewne iła Akademikom utrzymanie dołączyli Tomasz Szczurek, Damian Ficek oraz Daniel Wojtyła. Prawdopodobnie zespół opuści bramkarz Rafał Krzyśka, który będzie grał w Niemczech.

Solne Miasto Wieliczka

Nasz najbliższy rywal rozpoczął przygotowania pierwszego sierpnia. Pierwszy tydzień był testami otwartymi podczas, których każdy mógł przyjść i pokazać się trenerom. Od 8 sierpnia wyselekcjonowana w ten sposób grupa rozpoczęła właściwy okres przygotowawczy.

MOKS Słoneczny Stok Białystok

Drugi obok naszego zespołu beniaminek tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy przygotowania rozpoczął drugiego sierpnia. Większość przygotowań mają zamiar spędzić na własnych obiektach, wyjeżdżając na spotkania sparingowe. Jeśli chodzi o kadrę to trenerzy i działacze drużyny skupili się na utrzymaniu trzonu z zeszłego sezonu.

Artykuł napisany na podstawie informacji zebranych na stronach klubowych oraz portalach społecznościowych.