Pierwszy domowy sprawdzian. LEX - Clearex 3:2

Wczoraj LEX Kancelaria Słomniki rozegrała swój czwarty mecz kontrolny w trwającym okresie przygotowawczym, po raz pierwszy podopieczni Miłosza Kocota pokazali się swojej widowni bowiem mecz rozgrywany był na Hali Sportowej w Słomnikach. Rywalem nie byle kto bo zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Polski – Clearex Chorzów.

Trenerzy przed spotkaniem wspólnie podjęli decyzję aby wczorajsze zawody rozegrać w systemie trzy razy dwadzieścia minut czasu nie zatrzymywanego.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od mocnych ataków naszego zespołu. Wydawało się że Clearex, który dość późno zjawił się na słomnickiej hali nie jest jeszcze w pełni rozgrzany. Szybko zdobyta przez Adama Przeniosło bramkę potwierdzała ten fakt. Jednak po upływie kilku minut Chorzowianie pokazali dlaczego zdobyli Puchar Polski. Mimo osłabień w składzie ( do Słomnik nie przyjechało pięciu podstawowych zawodników z powodu kontuzji ) odpowiedzieli atakiem na atak. Tempo tej tercji było niesamowite. Clearex wykorzystał dwa stałe fragmenty gry i wyszedł na prowadzenia po bramkach Omylaka oraz Kubickiego. Jeszcze przed zakończeniem tej tercji do siatki trafił Leszczak wyrównując wynik.

Druga część gry było już spokojniejsza. Oba zespoły są w trakcie przygotowań motorycznych do sezonu i nie było realnym utrzymanie tak wysokiego tempa jakie kibice mogli obserwować w pierwszej tercji. Trener Miłosz Kocot w każdym z trzech fragmentów gry rotował składami czwórek tak aby wszyscy zawodnicy zagrali pokaźne minuty oraz sztab uzyskał jak najwięcej informacji. Trener Miozga natomiast konsekwentnie trzymał się swoich dwóch zestawień. W tej części bramki nie padły.

Ostatnia tercja nie odbiegała poziomem od pierwszych dwóch. Wielkie brawa należą się zawodnikom, którzy mimo trudów treningów odbytych w tym tygodniu i bardzo wysokiej temperatury panującej na hali wytrzymali fizycznie całe spotkanie. Mimo iż był to sparing można było wyczuć emocję i rywalizację czego przykładem była chociażby potargana koszulka Andrzeja Musiała. Tą część wygraliśmy 1-0 po bramce Adama Przeniosło mimo kilku bardzo dobrych sytuacji Clearexu, których goście nie byli wstanie zamienić na gole.

Ostateczny wynik wczorajszego test meczu brzmiał 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Przeniosło x2 oraz Leszczak. Dla gości trafili Omylak oraz Kubicki. 60 minut zdrowej sportowej rywalizacji przyniosło trenerom kolejną partię materiału dzięki której będą mogli doprecyzować następne treningi.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim zgromadzonym ( bardzo licznie! ) na hali kibicom, którzy zdecydowali się spędzić ten gorący piątkowy wieczór z nami, wspomagając i oglądając zespół po raz pierwszy w tym sezonie! W imieniu zespołu – DZIĘKUJEMY!

Pomeczowy komentarz trenera Miłosza Kocota: Rywalizowaliśmy wczoraj z naprawdę mocną drużyną, na tle której chcieliśmy przećwiczyć kilka elementów w grze obronnej. Jestem zadowolony z efektów. Widać że potencjał w drużynie mamy bardzo duży ale jesteśmy daleko od docelowej formy. Chciałbym podziękować kibicom za liczne przybycie i wsparcie. Tak duża ilość widzów na meczach sparingowych jest motywacją do dalszej pracy.

LEX Kancelaria Słomniki – Clearex Chorzów 3:2 ( 2:0, 0:0, 1:0 )

Przeniosło x2, Leszczak – Omylak, Kubicki

LEX: Zachariasz ( Machlowski, Lasik ) - Vakhula, Czech, Koval, Pater, Solecki, Leszczak, Musiał, Przeniosło, Porębski, Wędzony, Jonczyk

Trener: Miłosz Kocot