Pozytywnie rozpocząć rok. Panie zagrają z Rolnikiem.

Pierwsze trzy spotkania rundy będą dla naszej żeńskiej sekcji swoistą trylogią rewanżową za pechowe porażki z początku sezonu. W meczu otwierającym rok w wykonaniu LEX Kancelarii zmierzą się we własnej hali z drużyną Rolnika Głogówek. Drużyna ta była pierwszym rywalem naszych Pań na szczeblu Ekstraligi. Mimo braku doświadczenia i ogrania na tym poziomie ligowym zawodniczki ze Słomnik podjęły rękawice rzucone przez rywalki i przegrały zaledwie 2-3. Bramki dla naszego zespołu zdobywały wtedy Arleta Adler oraz Julia Basta.

W sobotę do spotkania przystąpi jednak całkowicie inna drużyna LEX Kancelarii. Mimo, że skład personalny jest wciąż taki sam to gra wygląda zupełnie inaczej. Wspólne treningi jakie od czasu swojego debiutu odbyły nasze Panie zaowocowały wyraźną poprawą gry co można było zaobserwować chociażby w wygranej rywalizacji z AZS UJ Kraków. Dwa zwycięstwa odniesione przed przerwą pozwoliły też nabrać drużynie pewności siebie, która jest niezbędną w grze o wysokie cele. Dodatkowo liczymy na kolejne fenomenalne występy Adrianny Sobolewskiej, która została uznana MVP 5 Kolejki Ekstraligi Kobiet przez portal tylkokobiecyfutbol.pl

Sobotnia rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco. Nie tylko ze względu na chęć rewanżu naszego zespołu ale również na sytuację w tabeli. Rolnik zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli z przewagą trzech punktów nad naszą drużyną, ewentualna wygrana pozwoliła by zająć nam ich miejsce w tabeli i była by świetnym początkiem roku. O taki wynik nie będzie jednak łatwo. Drużyna z Głogowa pokazała już w tym sezonie, że potrafi grać w futsal. Jest to najskuteczniejsza drużyna naszej grupy z osiemnastoma strzelonymi bramkami. Szczególną uwagę należy zwrócić na Kingę Ejzel która zdobyła w tym sezonie sześć bramek. Nasze sobotnie rywalki pokazały się podobnie jak my z dobrej strony podczas rywalizacji z AZS UJ Kraków. Co prawda nie udało im się pokonać faworyta naszej grupy ale minimalna porażka 1-2 na wyjeździe robi wrażenie.

Już dziś zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców i sympatyków naszej drużyny oraz wszystkich fanów kobiecego futsalu. Początek spotkania o godzinie 17.00!

LEX Kancelaria Słomniki - Rolnik Głogówek

Hala Sportowa w Słomnikach