Wiele celów, jedna droga - LEX Kancelaria 2017

Zgodnie z informacjami przedstawionymi we wczorajszym tekście nasze sekcje bardzo szybko bo już w w dniach 7-8 stycznia rozpoczynają swój futsalowy rok. Rok, który ma być wielki krokiem w rozwoju naszego klubu, który mimo krótkiej historii ma ambitne plany i bardzo udaną pierwszą rundę za sobą. Mały staż na arenie ligowej nie był przeszkodą aby świetnie prezentować się podczas spotkań w zeszłej rundzie. Wszystkie nasze drużyny, które wystartowały do rywalizacji ( a włącznie z młodzieżowcami było ich 3 ) pokazały się z bardzo dobrej strony zostawiając po sobie świetne wrażenie. Jednak wiemy, że to co osiągnęliśmy do tej pory jest tylko dobrą pozycją wyjściową przed rundą rewanżową, która zapowiada się niezmiernie interesująco.

Mężczyźni swój pierwszy mecz w 2017 roku rozegrają w Pyskowicach z tamtejszym Remedium. Po pierwszej rundzie nasz zespół zajmuje w tabeli drugie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do lidera - Gwiazdy Ruda Sląska. Jednak przewaga jaką posiadamy nad trzecim Orłem jest jeszcze mniejsza bo wynosi zaledwie jedno oczko. Widać tu jak na dłoni jak wiele wysiłku będą musieli włożyć zawodnicy w walkę o awans, którą w ostatnim wywiadzie po meczu z AZS UMCS Lublin zapowiadał trener Kocot. Oprócz wymienionych wyżej zespołów należy również uważać na zajmujące kolejne miejsca i mające ochotę na polepszenie swojej lokaty wspominanych Lublinian oraz naszych najbliższych rywali z Pyskowic. Te zespoły powinny być naszymi głównymi rywalami w wyścigu o Ekstraklasę, jednak jak pokazały wyniki z rundy jesiennej wszystkie zespoły w tej grupie potrafią grać w futsal i każdy mecz będzie wymagał od zespołu pełnego zaangażowania.

Parkiety Krakowskiej Ligi Futsalu były dla LEX Kancelarii jeszcze szczęśliwsze niż te pierwszoligowe. Po jedenastu seriach spotkań w Ekstraklasie KLF jesteśmy liderem rozgrywek. Nasz zespół zapracował na tą pozycję systematycznością - wygrywając w pewnym momencie siedem kolejnych spotkań, ogrywając minimalnie kolejnych rywali. Mimo częstych trudności jakie napotykaliśmy na swojej drodze - głównie zmęczenie podróżami na odbywające się dzień wcześniej mecze I ligi potrafiliśmy skutecznie punktować dzięki czemu zapracowaliśmy na pierwszą pozycję. Nasza drużyna schodziła z parkietu pokonana jedynie przez drugą i trzecią siłę ligi - Unihut oraz Probud. Takie porażki są jednak lekcją z której wyciągnęliśmy wnioski i z niecierpliwością czekamy na możliwość rewanżu. Nasz cel na te rozgrywki jest jasny i niezmienny - chcemy je wygrać i zostać mistrzem Ekstraklasy KLF.

Pod koniec bieżącego miesiąca przystąpimy do zmagań w Pucharze Polski. Te rozgrywki to dla klubu możliwość pokazania się kibicom futsalu z całej Polski oraz rywalizacji z drużynami Ekstraklasowymi. Jest to pewnego rodzaju bonus, który możemy i chcemy wykorzystać jak najlepiej. Nie ma tu jasno określonego celu, chcemy dojść jak najdalej prezentując przy tym jak najlepszy futsal i godnie reprezentując naszą miejscowość.

Panie natomiast wszystkie siły skupiają na walce w Ekstralidze kobiet. Mimo pechowego początku w ich wykonaniu, dwa zwycięstwa na koniec roku pozwoliły im spędzić tą krótką przerwę między rundami na czwartej pozycji w tabeli swojej grupy. Często czwarte miejsce jest tym najgorszym, nie lubianym przez sportowców jednak w tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi Kobiet jest to pozycja dająca awans do fazy play-off a taki cel przyświeca naszej żeńskiej sekcji. Nasza kobieca drużyna zdążyła już pokazać swój charakter i ambicje, walka będzie się toczyć więc nie tylko o awans do play-off ale o wygraną w każdym ze spotkań i o jak najlepsze rozstawienie przed drugą fazą rozgrywek.

Dwie sekcje, cztery rozgrywki, wiele założeń i celów do osiągnięcia. Tak przedstawia się plan LEX Kancelarii na zimę oraz wiosnę 2017r. Mimo tak wielkiej różnorodności występującej w drużynie, wszystkie osoby działające w ramach LEXa obrały jedną wspólną drogę, która może nasz zaprowadzić do szczęśliwego finału. Jest nią ciężka i systematyczna praca, która ma doprowadzić do rozwoju drużyny i odnoszenia sukcesów. Tak obraną drogą będziemy powoli aczkolwiek pewnie zmierzać do przodu ku czekającym nas wyzwaniom. Mamy nadzieję, że wy nasi kibice będzie wspierać nas tak mocno jak do tej pory. Wasze wsparcie jest nam niezmiernie potrzebne aby osiągnąć te wszystkie postawione sobie cele.

Do zobaczenia na futsalowym szlaku!