Sparingi czas zacząć. W czwartek z Rekordem.

Już w najbliższy czwartek drużyna LEX Kancelarii Słomniki rozegra swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem zgodnie z wcześniej podawanymi przez nas informacjami będzie Rekord Bielsko-Biała, jednak miejsce w którym zostanie rozegrany ten mecz to nie będą Górki Wielki a miejscowość Brenna. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 i będzie zamknięte dla kibiców.

Rekordziści rozpoczęli przygotowania do sezonu tydzień później niż nasz zespół bo 17 lipca. Mają za sobą pierwszy tydzień treningów. W dniu dzisiejszym wyjeżdżają na mini obóz właśnie do Brennej. W ich składzie doszło do zmian personalnych. Drużynę opuścili Roman Vakhula, Radek Polasek oraz Igor Borowicz. Do zespołu dołączyli natomiast wielokrotny reprezentant Polski były kolega klubowy Dominika Soleckiego, Kamila Lasika oraz Adama Jonczyka – Michał Kubik oraz reprezentant Czech - Michal Seidler.

Drużyna z Bielska Białej jako pierwszy polski klub rozpocznie oficjalne rozgrywki w tym sezonie. W dniach 22-27 sierpnia wezmą udział w rundzie eliminacyjnej UEFA Futsal Cup ( odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów ). Turniej z udziałem mistrzów Polski odbędzie się w Kopenhadze. Oprócz reprezentantów naszego kraju wezmą w nim udział - drużyna gospodarzy København Futsal, grecki Doukas SAC oraz mistrz Irlandii Północnej. Awans do kolejnej rundy uzyska jedynie zwycięzca turnieju.

Końcówka sierpnia będzie bardzo intensywna w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Szłapy. Zaraz po zakończeniu turnieju w UEFA Futsal Cup przyjdzie im rywalizować, podobnie jak naszemu zespołowi, w Futsal Masters. Przed rozpoczęciem Futsal Ekstraklasy zmierzą się jeszcze w meczu o Superpuchar Polski z Clearexem Chorzów, który podejmą również w … pierwszej ligowej kolejce.