Trzeci wyjazd. Kierunek Pniewy.

O trzecie kolejne zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie przyjdzie nam rywalizować podczas kolejnego wyjazdu. Tym razem podopieczni Miłosza Kocota zmierzą się w Pniewach z miejscowymi Red Dragons. Będzie to drugi z rzędu daleki wyjazd LEX Kancelarii, poprzedni zakończył się sukcesem i wygraną nad Pogonią 04 Szczecin. Oby i tym razem udało się wrócić do Słomnik z kompletem punktów!

Czerwone Smoki zajmują obecnie dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Sezon rozpoczęli bardzo dobrze, pewnie pokonując na wyjeździe Szczecińską Pogoń lecz jak na razie są to jedyne punkty uzyskane przez podopiecznych Łukasza Frajtaga. W kolejnych trzech grach zawodnicy z Pniew ulegli kolejno we własnej hali AZS UŚ Katowice, FC Toruń oraz w miniony weekend na wyjeździe Rekordowi Bielsko Biała. Gospodarze nadchodzącego spotkania zdobyli do tej pory 10 bramek, żaden z zawodników jednak nie zdobył więcej niż dwie. Taką liczbę trafień na swoim koncie zanotowali grający trener Łukasz Frajtag, Patryk Hoły, Oskar Stankowiak oraz Piotr Błaszyk.

Poprzedni sezon zawodnicy Red Dragons zakończyli na siódmym miejscu, będąc najlepszym zespołem z dolnej grupy. Ich wielkim atutem była gra we własnej hali. Podczas 14 rozegranych spotkań zanotowali tam osiem wygranych, dwa remisy oraz cztery porażki. Ich bilans bramkowy podczas tych gier wyniósł 27 strzelonych oraz 24 stracone bramki. Warto przypomnieć, że przed sezonem zespół opuścił bardzo ważny zawodnik, bramkarz – Maciej Foltyn który przeniósł się do Orła Jelcz-Laskowice.

Po sobotniej wygranej nad AZS UŚ Katowice zespół LEX Kancelarii zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dwie wygrane z rzędu można uznać za małą passę, którą kontynuować będziemy chcieli w Pniewach. Bardzo szybko do gry na najwyższym poziomie zaadoptował się najmłodszy w drużynie – Dawid Porębski, która ma na swoim koncie już trzy trafienia. Bardzo dobrze działa również rotacja w drużynie, trener Kocot dysponuje na tyle szeroką kadrą iż może pozwolić sobie budować różne ustawienia pod kątem danego rywala.

Kilka słów przed meczem od trenera Miłosza Kocota: Drużyna Red Dragons jest bardzo dobrze taktycznie poukładanym zespołem. Bardzo duża w tym zasługa ich grającego trenera Łukasza Frajtaga. Chcąc myśleć o zwycięstwie w Pniewach, na hali wypełnionej kibicami, którzy przez cały mecz głośno dopingują swój zespół musimy zagrać na maximum swoich możliwości. Jedziemy tam po 3 pkt, choć wiemy że nie będzie o nie łatwo.

5 Kolejka Futsal Ekstraklasy

Red Dragons Pniewy – LEX Kancelaria Słomniki