Debiut telewizyjny! Wyjazd do Chorzowa!

Początki w nowych ligach zawsze niosą za sobą wiele różnorakich debiutów. Po inauguracyjnym meczu gdzie po raz pierwszy występowaliśmy w Futsal Ekstraklasie do tego w roli gospodarze w przyszły poniedziałek przyjdzie czas na debiut wyjazdowy i w meczu telewizyjnym! 09 października o godzinie 20.00 zmierzymy się w Chorzowie z tamtejszym Clearexem a spotkanie transmitowane będzie na antenie stacji SportKlub.

Clearex to czołowy zespół Futsal Ekstraklasy od wielu, wielu lat. Wystarczy tu wspomnieć, że liderują oni tabeli wszech czasów z 752 puntami zgromadzonymi podczas osiemnastu sezonów występów na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ubiegły sezon Chorzowianie skończyli na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów. O wiele lepiej poszło im w rozgrywkach Pucharu Polski w których triumfowali pokonując w finałowym dwumeczu Rekord Bielsko-Biała dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe. W ekipie prowadzonej przez Mirosława Miozgę występuje aż czterech reprezentantów Polski – Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Robert Gładczak oraz ściągnięty w trakcie minionego okienka Maciej Mizgajski. W pierwszej kolejce Futsal Ekstraklasy Clerarex uległ na własnym parkiecie mistrzowi Polski – Rekordowi Bielsko Biała 1:6. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył w tym spotkaniu Ivanov.

Nasz zespół pokonał w sobotę na własnym parkiecie Solne Miasto Wieliczka 5:0 po bramkach Czecha, Wędzonego, Kovala, Soleckiego oraz Jonczyka. Wysoka wygrana w debiucie ligowym dodała pewności naszym zawodnikom i pozwoliła ze spokojem rozpocząć przygotowania do pierwszego wyjazdowego spotkania. Mecz w hali przy ulicy Dąbrowskiego będzie dla LEX Kancelarii bardzo trudny. Gospodarze na pewno będą chcieli szybko zrehabilitować się za porażkę na otwarcie ligi.

Kilka słów przed meczem od naszego trenera Miłosza Kocota: Chorzów będzie dla nas trudnym terenem, jest to bardzo mocna drużyna która w składzie ma wielu reprezentantów. Są świetnie przygotowani pod względem motorycznym – wybiegani, silni fizycznie, waleczni. Do tego dochodzi specyficzna hala na której trzeba grać troszkę inaczej niż na „zwykłych” parkietach. Staramy się przygotować do tego meczu jak najlepiej. Wczorajszy mecz Clearexu z Rekordem mimo wyniku 1-6 pokazał potencjał w nich drzemiący, gdyby gospodarze byli trochę bardziej skuteczni wynik mógłby być całkowicie inny, dlatego spodziewam się ciężkiego meczu z dużą ilością walki. Mam nadzieję, że damy radę w tym trudnym sprawdzianie.

2 Kolejka Futsal Ekstraklasy

Clearex Chorzów – LEX Kancelaria Słomniki