Druga kolejka Futsal Ekstraklasy - zapowiedź.

Po pierwszych emocjach, debiutach, powrotach na parkiety Futsal Ekstraklasy w poprzedni weekend dziś rozpoczynamy drugą serię gier o mistrzostwo Polski! Oto krótka zapowiedź tego co czeka nas w ciągu najbliższych czterech dni.

06.10.2017r r Godzina 19.30 Rekord Bielsko Biała – Pogoń 04 Szczecin

Intensywny tydzień czeka Rekordzistów. Po poniedziałkowej wygranej 6-1 na inaugurację ligi z Clearexem już w piątek zmierzą się u siebie z Portowcami a zaraz po weekendzie czekają na nich trzy mecze w Bratysławie w ramach Main Round UEFA Futsal Cup. Szczecinianie sezon rozpoczęli od porażki 1-4 z Red Dragons Pniewy a dziś jadą na halę mistrza Polski gdzie o punkty będzie niesamowicie trudno.

Obsada sędziowska: Sławomir Steczko, Grzegorz Hamowski, Rafał Ziach, Łukasz Chowaniec

07.10.2017r Godzina 16.00 FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola

Vice mistrzowie Polski sezon zaczynają od dwóch wyjazdów. Po dość zaskakującym remisie w Białymstoku Gatta zagra w Toruniu gdzie o punkty będzie jeszcze trudniej. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli sezon od wygranej na parkiecie AZS UŚ. „Dzień konia” miał Krzysztof Elsner, który zdobył trzy bramki wybitnej urody. Jeśli któryś z Torunian powtórzy taki wyczyn w sobotę goście mogą zacząć sezon w nie najlepszych humorach.

Obsada sędziowska: Paweł Tokarewicz, Andrzej Witkowski, Artur Mital, Marcin Szkodziński

07.10.2017r Godzina 16.00 Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice

W zupełnie innych nastrojach do tego spotkania przystąpią oba zespoły. Czerwone Smoki w pierwszej kolejce wypunktowały Pogoń 04 Szczecin wygrywając na jej parkiecie 4-1. Katowiczanie musieli we własnej hali uznać wyższość Torunian. Gospodarze mają świetną okazję do rozpoczęcia sezonu od kompletu sześciu punktów gdyż dotychczas w trzech spotkaniach w roli gospodarza dwukrotnie udawało im się pokonać AZS UŚ, trzeci z tych meczów zakończył natomiast remisem.

Obsada sędziowska: Kamil Grzębowski, Bartłomiej Behmke, Mateusz Tarnowy

07.10.2017r Godzina 18.00 Piast Gliwice – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Pierwszy tegoroczny lider Futsal Ekstraklasy podejmie we własnej hali beniaminka z Białegostoku. Spotkania zapowiada się bardzo ciekawie. Piast pod wodzą nowego trenera – Klaudiusza Hirscha spisał się bardzo dobrze w pierwszej kolejce pokonując na wyjeździe AZS UG 6-0, bardzo szybko do drużyny wkomponował się Brazylijczyk Coutinho, który zdobył dwie bramki. W sobotę w Gliwach zjawi się Słoneczny Stok, który też zrobił tydzień temu dobre wrażenie remisując u siebie 5-5 z vice mistrzem Polski.

Obsada sędziowska: Damian Jaruchiewicz, Marcin Muszyński, Katarzyna Netkowska

08.10.2017r Godzina 18.00 MKS Solne Miasto Wieliczka – AZS UG Gdańsk

Spotkanie dwóch drużyn, które jako jedyne nie zdobyły gola w pierwszej kolejce. Solne Miasto przegrało z naszą drużyną 0-5 a Akademicy ulegli we własnej hali Piastowi 0-6. W niedzielę oba zespoły będą miały okazję zarówno do zdobycia pierwszych bramek jak i pierwszych punktów. W zeszłym roku drużyny te rywalizowały między sobą o utrzymanie, jak będzie w tym roku?

Obsada sędziowska: Robert Podlecki, Piotr Koloczek, Marcin Ciechanowicz

09.10.2017r Godzina 20.00 Clearex Chorzów – LEX Kancelaria Słomniki

Nasza drużyna w poniedziałek uda się na wyjazd do Chorzowa aby w bardzo trudnym spotkaniu rywalizować ze zdobywcą Pucharu Polski. Więcej o meczu pod tym linkiem: http://lexkancelariaslomniki.futbolowo.pl/news/article/debiut-telewizyjny-wyjazd-do-chorzowa

Transmisja spotkania w telewizji SportKlub!

Obsada sędziowska: Damian Grabowski, Jakub Orliński, Tomasz Biel, Grzegorz Wiercioch