Decydujące rozstrzygnięcia w Futsal Ekstraklasie!

Już tylko dwie kwestie pozostały nierozstrzygnięte w obecnym sezonie Futsal Ekstraklasy. Pierwsza to – kto z dwójki Rekord Bielsko-Biała oraz Gatta Zduńska Wola zostanie mistrzem Polski mężczyzn w Futsalu w sezonie 2016/2017 a druga to kto wygra barażową rywalizację pomiędzy Constractem Lubawa oraz AZS UG Gdańsk i będzie występował w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mistrza Polski poznamy już dziś! O godzinie 18.00 w Bielsku-Białej dojdzie do spotkania zainteresowanych zespołów, które w bezpośredniej rywalizacji rozstrzygną losy najważniejszego krajowego trofeum. W lepszej sytuacji znajduje się drużyna Rekordu. Po pierwsze gra decydujący mecz u siebie a po drugie nie musi go wygrać. Aby tytuł powędrował do Bielszczan wystarcza im remis – to goście ze Zduńskiej Woli muszą wygrać spotkanie aby obronić tytuł mistrza Polski.

W chwili obecnej Rekord Bielsko-Biała ma na swoim koncie 35 punktów, 105 strzelonych bramek oraz 45 straconych. Gatta legitymuje się zdobyciem 34 punktów oraz bilansem 100 zdobytych oraz 64 straconych bramek. W dwóch rozegranych w tym sezonie meczach górą zawsze byli gospodarze. Rekord wygrał we własnym obiekcie 5-2 a Gatta zrewanżowała się wygraną 4-2.

Oprócz naszego zespołu przyszłorocznym beniaminkiem Futsal Ekstraklasy będzie drużyna MOKS Słoneczny Stok Białystok. Jednak grono debiutantów cały czas może się powiększyć bowiem w barażach o elitę gra Constract Lubawa. Po wygraniu 5:2 dwumeczu z dobrze nam znanym Orłem Jelcz-Laskowice drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego będzie walczyła z AZS UG Gdańsk o ostatnie wolne miejsce w przyszłym sezonie rozgrywek.

Mapa z siedzibami zespołów, które w przyszłym sezonie zagrają w Futsal Ekstraklasie ( kursywą zaznaczone drużyny grające w barażach ):

Jakie rozstrzygnięcia tych rywalizacji typują członkowie sztabu oraz zawodnicy LEX Kancelarii?

Miłosz Kocot

Rekord Bielsko – Biała vs Gatta Zduńska Wola 5:2