Ostatnia treningowa prosta LEX Kancelarii

Zawodnicy LEX Kancelarii Słomniki mają przed sobą już tylko tydzień wspólnej pracy przed zasłużoną przerwą na urlopy. Po dziesięciu miesiącach wspólnych treningów, ponad pięćdziesięciu rozegranych spotkaniach, hektolitrach potu wylanych podczas ćwiczeń kończą ostatecznie treningi w sezonie 2016/2017.

Po zakończeniu fenomenalnego sezonu, który został zwieńczony dwoma triumfami – w pierwszej lidze ogólnopolskiej oraz Ekstraklasie Krakowskiej zawodnicy trenowali jeszcze przez miesiąc pod okiem naszego sztabu szkoleniowego. W większości czas ten został poświęcony na roztrenowanie lecz już pod koniec maja zawodnicy troszkę podkręcili obroty i zostali poddani pierwszym przed sezonowym testom.

W środę na treningu każdy zawodnik z drużyny odbył prywatną konsultację z panią dietetyk, która ma pomóc chłopakom jeszcze lepiej przygotować się do sezonu. Wszyscy zgodnie podkreślali, że konsultacja dała im wiele ważnych wskazówek i informacji odnośnie żywienia. Teraz przed drużyną jeszcze dwie ostatnie jednostki treningowe a następnie czas na urlopy.

Przygotowania do nowego sezonu LEX Kancelaria Słomniki rozpocznie w połowie lipca.

Jak pracę odbytą w maju ocenia trener Miłosz Kocot?

Ze względu na bardzo długą przerwę w rozgrywkach ostatni miesiąc poświęciliśmy na roztrenowanie. Kuba wprowadzał już elementy potrzebne w okresie przygotowania a ja skupiłem się na tym co uwielbiają zawodnicy czyli różnego rodzaju gierki i siatkonoga :) Dodatkowo skupialiśmy się na pracy związanej z organizacją przyszłego sezonu.