Dwa słowa o przygotowaniach

Drużyna rozpoczęła prawdziwy okres przygotowawczy wraz z początkiem sierpnia na dwa miesiące przed startem ligi. Już od samego początku kadra była znana dzięki czemu trenerowi o wiele łatwiej było przygotowywać zespół do rozgrywek. Piłkarze oraz sztab szkoleniowy nie szczędzili sił oraz czasu, treningi odbywały się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy oraz piątki. Podstawowym zadaniem było zgrać drużynę powstającą praktycznie od zera ze sobą oraz przystosować do gry na ligowych parkietach miejscowych zawodników.

Ważnymi elementami szlifowanymi na treningach były również stałe fragmenty gry oraz skuteczne wyprowadzenie piłki od obrony. Sam przebieg przygotowań był bardzo dobry, trener mógł liczyć na wysoką frekwencję na treningach - jedynie kontuzje ( na szczęście nie zbyt poważne ) poszczególnych zawodników sprawiały, że opuszczali oni jednostki treningowe. Wszystkie zajęcia odbywały się na Hali Sportowej w Słomnikach.

Oczywiście oprócz samych treningów drużyna w okresie przygotowawczym rozegrała również gry kontrolne - dokładnie cztery gry. Przeciwnicy byli bardzo różni, od zespołu z Krakowskiej Ligi Futsalu - Kadry GAP UEK, przez I ligowe Nowiny po drużyny z Ekstraklasy w postaci Solnego Miasta Wieliczka oraz Clearexu Chorzów.  Ostateczny bilans spotkań to dwie wygrane oraz dwie porażki. Najbardziej cieszy i napawa optymizmem wygrana z bezpośrednim rywalem w lidze drużyną GKSu Futsal Nowiny.

Okres przygotowawczy można uznać za udany. Teraz przed drużyną trudniejsze wyzwanie - rywalizacja na ligowych parkietach.