Garść ciekawostek o zespole.

Dwanaście dni. Tyle pozostało do debiutu LEX Kancelarii Słomniki w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Powoli przechodzimy wraz z zawodnikami z czasu przygotowań do rytmu ligowego. Zanim to jednak nastąpi przedstawimy państwu w ten poniedziałkowy poranek kilka informacji, ciekawostek związanych z naszym zespołem.

Najwyższym zawodnikiem zespołu jest Adrian Pater mierzący 185cm wzrostu, najniżsi są natomiast Marcin Czech i Adam Wędzony mający po 171cm. Średnia wzrostu drużyny wynosi natomiast 177cm.

Najstarszym zawodnikiem w drużynie jest Adrian Pater, który w dniu naszego debiutu w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy będzie miał 32 lata, 6 miesięcy i 24 dni. Na przeciwnym biegunie znajduje się natomiast najmłodszy z kadry – Dawid Porębski, który w tym dniu będzie miał 20 lat, 5 miesięcy i 24dni. Średnia wieku naszej drużyny to 27 lat.

Futsaliści, którzy obecnie reprezentują nasze barwy zdobyli łącznie 34 krajowe trofea (13 mistrzostw, 14 Pucharów i 7 Superpucharów Polski) oznacza to, że średnia na każdego zawodnika spod szyldu LEX przypada nieco ponad 2 trofea. Patrząc na to, że wielu naszych zawodników dopiero czeka na debiut w Futsal Ekstraklasie jest to świetna średnia.

W kadrze na pierwszą rundę mamy zarejestrowanych piętnastu zawodników. Trzynastu z nich jest Polakami, dwóch natomiast to reprezentanci (byli lub obecni) Ukrainy. Rozdzielając trzynastkę z Polski na mniejsze grupy – aż jedenastu z nich pochodzi z Małopolski, jeden ze Śląska i jeden z Wielkopolski.

Jeśli podzielić jedenastkę z Małopolski na kolejne podgrupy to pięciu z nich reprezentuje miasto Kraków, trzech powiat Proszowicki, a po jednym powiat Chrzanowski, Miechowski oraz krakowski Ziemski.

Jedynym imieniem powtarzającym się w drużynie jest Adam. Wśród podopiecznych Miłosza Kocota aż trzech zawodników je nosi. Są to Adam Jonczyk, Adam Przeniosło oraz Adam Wędzony.

Najwięcej bo trzech zawodników urodziło się w roku 1995. Rocznik ten reprezentują Adam Wędzony, Andrzej Musiał oraz Kamil Lasik.

Miesiącem w którym drużyna LEX Kancelarii Słomniki najczęściej obchodzi urodziny jest lipiec. Podczas jego trwania swoje święto obchodzą Konrad Podobiński, Roman Vakhula oraz Dominik Solecki. Jeśli chodzi natomiast o daty dzienne, to zwycięzcą w tej kategorii okazał się 13 oraz 4 dzień miesiąca. Trzynastego urodzili się Roman Vakhula i Marcin Czech, czwartego natomiast Adrian Pater oraz Dawid Porębski.

dziewięciu spośród piętnastki naszych graczy ma na swoim koncie występy w reprezentacjach swojego kraju w futsalu na szczeblu seniorskim czy też juniorskim. Oznacza to, że 60% naszej drużyny ma doświadczenie międzynarodowe. Liczymy, że pozostała szóstka swój debiut zaliczy już jako zawodnicy LEX Kancelarii.

Inauguracyjne spotkanie z Solnym Miastem Wieliczka będzie możliwością debiutu na szczeblu Futsal Ekstraklasy dla sześciu naszych zawodników. Natomiast pięć naszych letnich nabytków będzie miało okazję do oficjalnego debiutu w barwach LEX Kancelarii Słomniki.