Jedna liga to za mało! Zagramy w KLF-ie.

Po weekendowej przerwie na emocje związane z naszym debiutem na ligowych parkietach wracamy do cyklu artykułów przybliżających działalność oraz plany naszego zespołu na najbliższy rok. Dziś możemy poinformować, że w tym sezonie weźmiemy udział nie tylko w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej takich jak : I Liga Grupa Południowa czy Puchar Polski ale również w lidze środowiskowej pod nazwą Krakowska Liga Futsalu. Nasza drużyna wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej – Ekstraklasie.

Rozgrywki te prowadzone są od wielu lat na terenie różnych hal w Krakowie oraz okolicach – ich głównym założeniem jest możliwość zaproponowania rywalizacji zawodnikom-amatorom w regularnie prowadzonych ligach z systemem awansów i spadków. Mimo iż z założenia są to rozgrywki skierowane do amatorów to na najwyższym ich szczeblu występuje wielu znanych i renomowanych zawodników którzy grali bądź grają również w futsal na poziomie ogólnopolskim. Liga ta jest również świetnym miejscem do rozwoju i promocji drużyny. To właśnie na parkietach KLF zaczynała swoją przygodę z piłką Wisła Krakbet Kraków wtedy występująca jeszcze pod nazwą Krakbet Kraków.

Nasza drużyna budowana w kilka miesięcy od podstaw potrzebuje możliwości rozwoju oraz rywalizacji na wielu frontach aby znaleźć wspólny język na boisku. Dodatkowo – szeroka bo składająca się aż z szesnastu zawodników kadra daje możliwość spokojnej rywalizacji w kilku rozgrywkach. Duża liczba spotkań zapewni wiele minut gry dzięki czemu każdy z naszych zawodników będzie miał szansę na pokazanie się trenerowi i publiczności przy okazji różnych meczów.

Pierwsze spotkanie w ramach Krakowskiej Ligi Futsalu zagramy już w przyszły poniedziałek o godzinie 18.45 z drużyną o bardzo ciekawej nazwie „ Walkover”. Tegoroczna edycja ligi odbywa się na hali w Zielonkach i to tam już teraz zapraszamy wszystkich naszych fanów. Możemy również zapowiedzieć, że w trzeciej kolejce czekają nas PIERWSZE w historii DERBY SŁOMNIK! Tak, tak to prawda. Nasza miejscowość piłką nożną stoi! Już 24.10 przyjdzie nam zmierzyć się z drużyną TS DREAM TEAM SŁOMNIKI. Godzina spotkania nie jest jeszcze podana przez organizatora, gdy tylko będziemy znać konkrety przekażemy je państwu, lecz już teraz proponuje zarezerwować sobie czas na to historyczne wydarzenie !

Na koniec kilka słów od trenera Kocota na temat planów drużyny związanych z występami w KLF:

Miłosz Kocot: Najważniejszym aspektem naszej gry na boiskach krakowskiej ligi futsalu jest utrzymywanie rytmu meczowego przez naszych zawodników. Ci którzy zagrają mniej minut lub w ogóle nie zagrają w spotkaniu ligi ogólnopolskiej będą mieli szansę pokazać się w tych rozgrywkach. Oczywiście poziom jest tu zupełnie inny, jednak należy pamiętać, że zespoły Ekstraklasowe mają w swoich składach dobrych, ogranych zawodników i rywalizacja z nimi na pewno przyniesie korzyści naszej drużynie. Dodatkowo o ile w lidze prowadzonej przez PZPN będziemy podchodzić do każdego meczu spokojnie i z pokorą – szanując to co uda nam się wywalczyć to w rozgrywkach KLF-u naszym celem jest wygrana w każdym spotkaniu.